Advert
Advert

İTFAİYEDEN YANGIN KURTARMA TATBİKATI

Çaycuma Belediyesi İtfaiyesi Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yangın tahliye tatbikatı yaptı

İTFAİYEDEN YANGIN KURTARMA TATBİKATI
Bu içerik 509 kez okundu.
Advert

 

    Çaycuma Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Sivil Savunma Haftası nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yangın tahliye tatbikatı yapıldı. 5 İtfaiye personeli, 40 öğretmen ve 400 öğrencinin katılımıyla yapılan tatbikat öncesi itfaiye teşkilatının bünyesindeki söndürme, koruma ve kurtarma ekipleri kendi içinde gerekli hazırlıkları yaptı. Senaryo gereği okul görevlileri alarm ziline bastı. Zil sesini duyan öğrenciler hızla okulu boşaltırken, ihbarı alan itfaiye ekipleri bir süre sonra, bir söndürme aracıyla olay yerine intikal etti.

İKİNCİ KATTAKİ YARALI SEDYEYLE KURTARILDI

    Okul yönetiminim daha önceleri de birçok kez tatbikat yapması nedeniyle hiçbir kargaşaya yer vermeden  okul kısa sürede boşaltıldı. Senaryo gereği içeride bir yaralı öğrenci olduğu bilgisini alan ekipler, ikinci katın camından içeri girerek yaralıyı sedyeye aldı. İtfaiye merdiveni ile okuldan çıkarılan yaralı öğrencinin ambulansa bindirilmesi ile tatbikatın kurtarma bölümü tamamlandı.

TÜPLE YANGIN SÖNDÜRME KONUSUNDA UYGULAMA DA YAPILDI

     Daha sonra okul bahçesinde güvenli olan toplanma alanına alınan öğrencilere itfaiye ekiplerince tatbikat sırasında eksik görülen hususlar anlatıldı. Deprem sırasında alınacak koruma önlemleri hakkında bilgilendirilmenin de yapılmasının ardından yangın tüpü ile yapılacak söndürme esnasında yapılacaklar ve tüpün kullanımı uygulamalı olarak gösterildi. Olası bir yangında okullarda can ve mal kaybını en aza indirilmesi amacıyla yapıla tatbikat başarıyla tamamlandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET