Advert
Advert

DEVREK AKIL VE ZEKA OYUNLARINA DAMGA VURDU

Millî Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Zonguldak Finali gerçekleştirildi.

DEVREK AKIL VE ZEKA OYUNLARINA DAMGA VURDU
Bu içerik 1778 kez okundu.
Advert

 

-Sercan KAPUSUZ-

  Millî Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu işbirliğinde Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları Zonguldak Finali gerçekleştirildi. Finale damgasını vuran ise Devrek oldu.

  Akıl Ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın Zonguldak İl Finalleri Zonguldak merkez ve ilçelerinde ilkokul ve ortaokul kategorilerinden katıldıkları oyunlarda birinci olan öğrencilerin katılımıyla Mehmet Çelikel Lisesi Köksal Toptan Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. 

  Turnuva, TAZOF 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Faaliyet Programı’nda yer alan İl Finalleri’nde il merkezi ve 7 ilçeden toplamda 128 öğrenci, İlkokul ve Ortaokul olmak üzere iki kategoride yarıştılar.

  İlkokul kategorisinde yarışan 64 öğrenci, Mangala, Q-'bitz, Pentago, Equilibrio oyunlarında, Ortaokul kategorisinde yarışan 64 öğrenci ise Pantagin, Mangala, Reversi, Kulami oyunlarında yarıştı. Zonguldak’ta rakiplerini geçerek birinci olmayı başaran 8 öğrenci 7-9 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan Türkiye Finali’ne katılmaya hak kazandılar.

  TURNUVANIN YILDIZI DEVREK OLDU

  Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında ortaokul düzeyinde Mangala ve Kulami oyunlarında Devrek birincilik madalyalarının sahibi olurken ilkokul düzeyinde de Mangala ve Pentago oyunlarında bronz madalya alarak en çok ödül toplayan ilçe oldu.

  Ortaokullar düzeyinde Mangala kategorisinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Caner Gökmen il birincisi; Kulami kategorisinde Ahmet Taner Kışlalı Ortaokulu’ndan Esma Nur Türkmen il birincisi olarak 7-9 Nisan tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan Türkiye Finali’nde Zonguldak’ı temsil edecek.

  İlkokul düzeyinde ise Mangala kategorisinde Karşıyaka 100. Yıl İlkokulu’ ndan Naz Ullusoy il üçüncüsü; Pentago kategorisinde, Fatih İlkoklu’ndan Doğukan Kurum il üçüncüsü olarak bronz madalya almaya hak kazandı.

  Devrek’in turnuvanın en çok madalya alan ilçesi olduğunu belirten Akıl ve Zeka Oyunları koordinatörü 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Funda Daşdemir;

  “Zonguldak Valiliği önderliğinde 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başında İldeki tüm okullarda başlatılan AkılZon Projesi meyvelerini verdi.  Bu proje ile öncelikle biz öğretmenlere yoğun bir eğitim verildi. Bu eğitimlerin sonucunda da bizler öğrencilerimizi yetiştirdik. Yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin iki birincilik ve iki üçüncülük almaları ve Zonguldak’ ı Antalya’da temsil edecek öğrencilerin Devrek’ten çıkmış olması bizi ayrıca çok gururlandırdı. Aldıkları eğitimin işe yaradığını bize aldıkları derecelerle gösteren öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.

 Öğrencilerimizin almış olduğu iki birincilik ve iki üçüncülük turnuvanın en çok madalya alan ilçesi olarak kayıtlara geçmemizi sağladı. Bu konuda öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime tekrar teşekkür ediyorum bu başarı bizim, bu Devrek’in başarısı.”dedi

 Akıl Ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nda 2 kategoride 8 alanda dereceye giren 24 öğrenciye ödül olarak madalya, MEB madalya, akıl zekâ oyunu seti hediye edildi. Birinci olan 8 öğrencinin okullarına ise Vali Plaketi, Oyun Sandığı hediye edildi.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK