Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN KADINLARDIR

BAŞKAN BOZKURT: DÜNYAYI GÜZELLEŞTİREN KADINLARDIR
Bu içerik 495 kez okundu.
Advert

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayımladı.

    Kadınların hak ettikleri yaşama kavuşması çağdaş bir Türkiye için en önemli şart olduğunu vurgulayan  Başkan Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi; “Toplumların temelinde aile, ailenin temelinde ise kadın vardır. Kadınlarımız, her zaman hak ettikleri konumda ve toplumun merkezinde yer almayı hak etmişlerdir.  Eğitimden, sağlığa siyasal yaşamdan iş dünyasına üstlendikleri sorumluluklarla Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı olmuştur.

    Türk Kurtuluş Savaşında cephe önünde ve cephe arkasında sergilemiş olduğu mücadeleci ruhlarıyla Halide Onbaşı, Şerife Bacı, Gördesli Makbule, Tayyar Rahmiye gibi kahramanlıklarıyla Türk tarihine adlarını altın harflerle yazdıran kadınlarımızdan birkaçıdır. Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli yapı taşlarından biri kadınlara gösterilen saygınlıktır. Kadınların hak ettikleri, layık oldukları yaşama kavuşması çağdaş bir Türkiye için en önemli şarttır. Şunu unutmayalım ki kadınları ikinci plana atan toplumlara bahar hiçbir zaman gelmeyecektir. Çünkü dünyayı güzelleştiren kadınlardır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Ey kahraman Türk Kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın”

    Daha yaşanılır bir dünya için kadınlarımızın hayatın her alanında yer almaları en büyük temennimizdir. Geleceğimiz için üreten, hayatımızı değerli kılan tüm kadınlarımız başımızın tacıdır.

   Tüm toplumların en önemli varlıkları olan kadınların tüm dünyada ve ülkemizde eşitlik, adalet, barış ve özgürlüklerin gelişmesine katkı sağlamasını diliyoruz.

   Bu duygu ve düşüncelerle, hayatımıza emekleriyle ve değerleriyle anlam katan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU