Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT; “İSTİKLAL MARŞI BİZLERE, MİLLİ MÜCEDELE İNANCINI VE KAHRAMANLIK RUHUNU ANLATMAKTADIR”

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN BOZKURT; “İSTİKLAL MARŞI BİZLERE, MİLLİ MÜCEDELE İNANCINI VE KAHRAMANLIK RUHUNU ANLATMAKTADIR”
Bu içerik 394 kez okundu.
Advert

 

 Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mehmet Akif Ersoy’un Milli Mücadele inancını dizilerine aktardığını ve bizlere milli benliğimizi en üst seviyede yaşattığını vurgulayan Başkan Bozkurt mesajında;

“Aziz milletimizin kahramanlık destanının anlatıldığı Milli Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisinin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda, coşkulu alkışlarla kabul edilmiştir.

Tam bağımsızlığa inanan vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan Milli Marşımız; canlarıyla, kanlarıyla bizlere bu toprakları vatan yapan ecdadımızın Kurtuluş Savaşındaki maddi ve manevi zorluklarla mücadelesi ve inancını bizlere en iyi şekilde anlatmaktadır.

Kurtuluş savaşının zor ve amansız mücadelesine karşı umudunu asla yitirmeyen Mehmet Akif, bu inancını ve kahramanlık ruhunu dizelerine aktararak, bize milli benliğimizi en üst seviyede yaşatmıştır.

Tüm dizeleriyle kahramanlığımızı ve milli duygularımızı ayakta tutan İstiklal Marşımız, 12 Mart 1921 den beri bize milli bütünlüğümüzü gösterip, elde ettiğimiz başarılar ile göğsümüzü kabartmaktadır.

Milli bütünlüğümüzün yegâne temsilcisi İstiklal Marşımızın kabulünün 99.yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve sayıyla anıyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU