Advert
Advert

HACIKULAOĞLU: VATANDAŞI MAĞDUR EDENE SESSİZ KALMAYACAĞIZ

Devrek Ticaret Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, maske, dezenfektan, kolonya gibi ürünlerdeki fiyat artışlarının spekülatif noktaya ulaştığını belirterek, " Vatandaşlar, virüs fırsatçılığı yaptığını belirlediği üyelerimizi TSO Disipl

HACIKULAOĞLU: VATANDAŞI MAĞDUR EDENE SESSİZ KALMAYACAĞIZ
Bu içerik 1117 kez okundu.

 

 Devrek Ticaret Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, maske, dezenfektan, kolonya gibi ürünlerdeki fiyat artışlarının spekülatif noktaya ulaştığını belirterek, " Vatandaşlar, virüs fırsatçılığı yaptığını belirlediği üyelerimizi TSO Disiplin Kuruluna bildirebilirler." ifadesini kullandı.

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, bir kişinin Kovid-19 tanısıyla hastanede tedavi altına alındığını açıklamasının ardından vatandaşların panik halinde gıda ve ihtiyaç maddeleri alışverişine çıktığına işaret eden Hacıkulaoğlu, vatandaşları panik yapmak yerine sakin olmaya davet etti. Salgın gerekçesiyle fırsatçıların ürün fiyatlarını fahiş oranda artırdığına ilişkin sözlü şikayetler aldıklarını belirten Hacıkulaoğlu, şunları kaydetti:

 “Devrek Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı odamız olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.

Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs ( Covid-19 ) isimli hastalık sonrasında,  bazı işletmelerin söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında Birliğimize şikayetler ulaşmaktadır. Bu çerçevede, çalışma alanımızda tespit edilen bu tür işletmelerin, Odamız Disiplin Kuruluna sevk edileceği ve haklarında " Oda ve Borsa Üyelerine Verilecek Disiplin ve Para Cezaları İle Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağı hususu bilgilerinize rica olunur.” Dedi.

.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ