Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR

BAŞKAN BOZKURT: 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR
Bu içerik 451 kez okundu.
Advert

 

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Çanakkale Zaferi’nin 105. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

    Çanakkale savaşı, Türk Milleti’nin küllerinden doğduğuna tüm dünyanın şahit olduğu en büyük zafer olduğunu vurguladı. Başkan BOZKURT mesajında, “Milletlerin öyle anları vardır ki tarih sayfaları onları ya zaferle ya da yenilgiyle anar. Bu milat kabul edilen, kutsal tarihlerden biri de 18 Mart 1915’tir.

    İtilaf Devletleri karadan ve denizden çıkarma yapmış ancak, Türk Milleti’nin azmi karşısında yenilerek geri çekilmiştir.

    Türk Milleti, sahip olduğu bağımsızlık ve milli duygularla Conkbayırı’nda, Anafartalar’da, Arıburnu’nda İtilaf Devletlerini bozguna uğratmıştır. Bu zafer, Türk Milleti’nin küllerinden doğduğuna tüm dünyanın şahit olduğu en büyük destandır.

    Şüphesiz ki zor şartlarda yazdığımız bu destanın en büyük kahramanı Mustafa Kemal Atatürk, ‘Ben size taarruz emretmiyorum ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman içinde yerimize başka kuvvetler ve kumandanlar gelebilir’ diyerek vatan sevdası ve kurtuluş savaşındaki kararlı tavrını bizlere en iyi şekilde sergilemektedir.

    Türk milleti, bağımsızlık ve milli duygularla hareket ederek canları pahasına mücadele eden ecdadını unutmayacak ve onların bizi bıraktığı bu kutsal mirasa sonsuza kadar sahip çıkacaktır.

    Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferi’nin 105.yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ