Advert
Advert

BİRLİKTE GÜZELSİN DEVREK

Devrek’te, Koronavirüsü ile mücadele günlerini birlikte atlatmak için el ele verdi, güç birliği yaptı

BİRLİKTE GÜZELSİN DEVREK
Bu içerik 1543 kez okundu.

 

   İbrahim TIĞ

    Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs bütün yaşamı durdurma noktasına getirirken Türkiye’de de alınan önlemler vatandaşlarımız da duyarlılık gösteriyor.

     Devrek’te ise, Koronavirüsü ile mücadele günlerini birlikte atlatmak için el ele verdi, güç birliği yaptı. İşte sosyal medyaya yansıyan dayanışma örnekleri:

      Bakırcılar Köyü Muhtarı Mesut Gedik, köyünün nüfus çoğunluğunu 65 yaşın üzerindekilerin oluşturduğunu belirterek, acil bir durumolmadığı takdir de vatandaşların Devrek şehir merkezine inmamalarını istedi. Muhtar Gedik köylülerinin acil ihtiyaçlarını kendisine ait 05324668425 nolu telefonunu arayarak istemeleri durumunda evlerine kadar ulaştıracağını, bildirdi.

    Devrek Belediyesi de yaşlıların koronavirüs salgınından korunması amacıyla sokağa çıkmamalarını istedi. Belediye bu amaçla Cumhuriyet Alanı’ndaki banklara oturulmaması için telörgü ile kapatarak önlem aldı.

      Tellioğlu Köyü Muhtarı Metin Köksal da yaptığı açıklamada, köylerinde 65 yaş üstü vatandaşların çoğunlukta olmasını hatırlattı. Muhtar Köksal, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlardan evden çıkmamalarını isteyerek, 05309771822 nolu telefonu aramaları durumunda tüm ihtiyaçlarının kendisi tarafından karşılanacağını, duyurdu.

     Çaydeğirmeni beldesinde fırıncı esnafı Çağlar Sirkeci, Koronavirüsü kapsamında işyerlerini kapatan çaycı, kahvehaneci, berber ve kuaförlerin ekmek ihtiyaclarını 30 gün süreyle ücretsiz olarak karşılayacağını, ilan etti.

      Devrek İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Necla Esen Ak yaptığı açıklamada; Başta mahallesinden olmak üzere 65 yaş üzeri, engelli ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların kendisine başvurmaları halinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını, bildirdi.

       Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş de sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Risk grubunda olan 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkmaması uyarısında bulundu. Başkan Gebeş’in açıklaması şöyle: “Yakınları olmayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarının karşılanması için Çaydeğirmeni Belediyesi olarak, personel, araç ve her türlü desteği vermeye hazırız.”

      Ramazan Gürbüz de sosyal medya aracılığıyla yaptığı duyuruda, “65 yaş üstü büyüklerim, elimizden gelen ne olursa size yardımcı olmak için biz buradayız. İtinayla Pazar ve market ihtiyaçlarınız görülür.” ifadelerini kullandı.

     Devrek Muhtarlar Derneği Sekreteri Gülcan Meşepınar da yıyanladığı mesajında,”65 yaş üzerindeki vatandaşların kendisine ulaşmaları takdirde acil ihtiyçlarını karşılayabileceğine” yer verdi.

     İsmet Uzunoğlu ise iletisinde, “Evet efendim yaş 70 oldu diye sevinirken haklı olarak ev hapsi verildi. İnşallah bugünlerde geçer” ifadelerini kullanırken, Raşit Korum da, “Bir maske bile dağıtamayan emekli dernekleri kapatılsın” görüşlerini savundu. Dursun Mekikli de, “Senede 9 bin doktordan fazla olarak 60 bin imam mezun edersen olası yaygın, hastalıklarda tedavi insanı bulamazsın. Bilimde imamın duası yetersiz kalır. Sonuç ölüm.” diye tepkisini gösterdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Burcu     0000-00-00 Dursun bey bu konuda kesinlikle çok haklı katılıyorum kendisine
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ