Advert
Advert

MARKET İŞLETMECİLERİ NUMARALARINI VERDİ

İç İşleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Koronavirüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi.

MARKET İŞLETMECİLERİ NUMARALARINI VERDİ
Bu içerik 1331 kez okundu.
Advert

 

 İç İşleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine Koronavirüs (Kovıd-19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeyle marketlerin çalışma saati ve marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısı düzenlendi.

İl/ilçelerde tüm marketler 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verecek. Market içindeki en fazla müşteri sayısı müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın (depolar, idari bürolar vb. hariç) onda biri kadar olacak. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek.

 Yayınlanan yeni genelge ile dışarı çıkma yasağı getirilen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hastaların mağdur olmaması emel ihtiyaçlarını karşılamak için Devrek’te market işletmecilerinin iletişim bilgileri Devrek Kaymakamlığı tarafından halka ilan edildi.

Konuyla ilgili kaymakamlıktan yapılan açıklamada; “ İlçemizde, koronavirüs tedbirleri kapsamında ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere irtibat kurabilecekleri market ve gıda sektörü firmalarının bilgileri. Aşağıda bulunmakatadır”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
SÖZDE GAZETECİ(!) YİNE POLİSİMİZİ HEDEF ALDI!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!
GAZETECİ DEĞİL PROVOKATÖR!