Advert
Advert

TEŞEKKÜRLER ÇETİN BAŞKAN!

DEVREK BELEDİYESİ KORONAVİRÜS’E KARŞI MÜCEDELEYİ SÜRDÜRÜYOR

TEŞEKKÜRLER ÇETİN BAŞKAN!
Bu içerik 1224 kez okundu.

 

  Yeter KÖMECÇİ

   Dünyayı kasıp kavuran Koronavirüsüne karşı Devrek Belediyesi’nin aldığı önlem ve yaptığı çalışmalar halkımızın takdirini topluyor.

     Devrek Belediyesi’nin büyük bir özveriyle 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza yönelik hizmetleri,  duraklarda ve umuma açık alanlar ile sokakları dezenfekte etme çalışmaları belediyenin halkımızın sağlığına verdiği önemi ortaya koyuyor

65 YAŞ VE ÜSTÜNDEKİ VATANDAŞLARIMIZA ÜCRETSİZ HİZMET

    Büyük bir özveriyle dur durak bilmeksizin çalışan Devrek Belediyesi ekipleri belediye mezbahasinde steril bir ortamda kesilen hayvanları, dezenfekte edilmiş et taşıma aracı ve ekipman ile kasaplara ulaştırıyor. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve önlem almak amacıyla cadde ve sokakları dezenfekte edildi. Öteyandan Devrek Belediyesi yasa gereği sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ve kronik hastalığı olan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

     Belediye ekipleri  ayrıca 65 yaş ve üstü vatandaşların su aboneliği açma ve kapama işlemlerini belediyeye uğramalarına gerek kalmadan belediye ekiplerince yapılıyor. Ekipler bu durumda olan vatandaşlarımızın her türlü faturalarını da ödeyerek destek oluyorlar. Kamu bina ve alanlarında halkın sağlığı için sterilizasyon çalışmalarını aralıksız sürdüren Devrek Belediyesi ekipleri en son olarak da Devrek Kaymakamlık binasını dezenfakte etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI ÜRÜNLER KULLANIYORUZ

     Dezenfekte ve sterilizasyon işlemleri uygulanırken kullandıkları melzemelerin çevreye ve canlı yaşamına zarar vermeyen maddeler olduğunu belirten Başkan Çetin Bozkurt, “Halkımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bu amaçla belediye olarak gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Dezenfekte işlerinde kullandığımız bütün malzemelerimiz  Sağlık Bakanlığı onaylı ürünlerden oluşmaktadır. Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekiplerinmizce ekmek ve simit fırınlarında sık sık hijyen denetimi yapıyoruz. Devrek’te sosyal belediyecilik anlayışımızda hiçbir ayrımcılık yapmadan halkımızın sağlığı için büyük bir özveriyle çalışıyoruz onları bu koronavirüsü salgınından uzak tutmak için elimizden gelen bütün çabayı sarfediyoruz.”dedi.

BOZKURT: TEMİZLİK KORONOVİRİSÜNÜN BAŞ DÜŞMANIDIR

     Devreklilere seslenen Başkan Çetin Bozkurt, temizliğin koronavirisünün baş düşmanı olduğunu belirterek, halkımızdan hijyen kurallarına uymalarını istedi.

     Bozkurt şöyle konuştu; “Tüm dünyada ve ülkemizde başgösteren Coronavirüs salgınına karşı vatandaşlarımızın mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamaları, genel temizlik, ayrıca hijyen kurallarına uymaları,tokalaşma gibi yakınlaşmalardan uzak durmaları ve devletimizin almış olduğu önlemlere riayet etmelerini önemle rica ederim. Unutmayalım, temizlik coronavirüsün en büyük düşmanıdır ve aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir.”

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YÜZDE 50 KURALI

     Devrek Belediyesi ekipleri, İçişleri Bakanlığı’nın  “İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek. Araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak” şeklindeki genelgesi doğrultusunda, denetimler yaparak toplu taşıma araçlarına yönelik hayata geçirilen yeni genelgeye uyulup uyulmadığını kontrol etti.

      Ekipler,, yolcu taşıma kapasitesi ve oturma düzeni İle ilgili konulardaki genelge kurallarına uyulup uyulmadığı konusunu yakından takip ederken, yolcuların ateşini, ateşölçer cihazıyla ölçtüler.

 SAĞLIKÇILARA ÜCRETSİZ OTOPARK

      Devrek Belediyesi aldığı bir kararla Devrek’te görev yapan tüm sağlık çalışanlarına belediye otoparkını ücretsiz yaptı. Belediye kararında, “Bu zorlu süreç boyunca belediyemize ait otoparklardan tüm sağlık çalışanlarımız ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir.” denildi.

EVDE KALIN, SAĞLIKLI KALIN

      İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza getirilen sokağa çıkma yasağı nedeniyle yardıma muhtaç, yalnız yaşayan vatandaşların talepleri doğrultusunda market, manav gibi ihtiyaçları, belediyemiz ekiplerince karşılanıyor. Koronaviris salgını nedeniyle Devrek Kaymakamlığında  Kriz Masası oluşturuldu. Yaşlı vatandaşlarımız Belediyenin; 0 545 372 0 372 numaralı hattını ve ya 556 06 00 numaralı Kaymakamlık Kriz Masasını arayarak yardım alabiliyorlar.

      Devrek Kaymakamı Ümit Altay da vatandaşlara seslenerek, “Bugünleri hep birlikte atlatacağız, sizden istediğimiz kurallara harfiyen uymanız. Evde kalın, sağlıklı kalın.”dedi.

      Büyük bir özveriyle Koronavirüs salgınının etkisini azaltmak amacıyla gece gündüz demeden çalışan Devrek Kaymakamlığımız çalışanlarına, Devrek Belediyesi ekiplerine, Emniyet birimlerimize, Kamu kurum ve kuruluşlarımıza halkımız adına çok teşekkür ediyoruz.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE KORONA’DAN BİR ÖLÜM DAHA
DEVREK’TE KORONA’DAN BİR ÖLÜM DAHA
KILIÇDAROĞLU, GRUP TOPLANTISINDA ZONGULDAKLILARA SESLENDİ
KILIÇDAROĞLU, GRUP TOPLANTISINDA ZONGULDAKLILARA SESLENDİ