Advert
Advert

TEDBİR AMAÇLI O ŞEKİLDE DEFİN EDİLMİŞ

Valilikten hayatını kaybeden KOAH hastası ile ilgili açıklama.

TEDBİR AMAÇLI O ŞEKİLDE DEFİN EDİLMİŞ
Bu içerik 1818 kez okundu.
Advert

 

 Valilikten hayatını kaybeden KOAH hastası ile ilgili açıklama.

 Atatürk Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitiren dün Merkez Ontemmuz Mahallesi’nde toprağa verilen 54 yaşındaki S. K. S.’nin Corona Virüs test sonuçları negatif çıktı. Yerel basında sonuçların pozitif çıktığına dair asılsız haberlerin yayınlanmasının ardından, Zonguldak Valiliğinden yazılı açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklama şu şekilde :

 ''Dün vefat eden ve defnedilen hasta konusunda ilimizdeki basın yayın organlarında yayınlanan haberler ile ilgili olarak kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla il Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür Dün vefat eden S.K.S. isimli erkek hastamız 56 yaşında olup şeker hastalığı mevcuttur. Akciğer enfeksiyonu nedeniyle sık sık hastanede tedavi gören bir hastadır. Yine 20/03/2020 tarihinde akciğer enfeksiyonu teşhisi nedeniyle hastaneye yatırılmış, 25.03. 2020 tarihinde vefat etmiştir.

 Hastanın yapılan Covid-19 PCR testi negatif gelmiştir. Defin işlemi, ölüm olaylarında şüphe varsa, teyit olmasa da her ihtimale karşı teyit varmış gibi Tedbir amaçlı olarak gerekli önlemler alınarak yapılmıştır. Ayrıca vefatı nedeniyle bugün defnedilecek olan E.B. isimli 82 yaşında erkek hasta, dün Devrek Devlet Hastanesine solunum sıkıntısı nedeniyle başvurmuş olup, Yoğun Bakım ihtiyacı olduğundan Atatürk Devlet Hastanesin de tedavi altına alınmış, vefat etmiştir. Vefat eden hastamızın alınan örnek sonucu henüz çıkmadığından yukarıda vurgulandığı gibi Covid 19 pozitif gibi önlemler alınıp defnedilecektir.   Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur''

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MUHTARDAN  “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
MUHTARDAN “GELMEYİN” ÇAĞRISI!
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ
BURAK DERİN HAYATINI KAYBETTİ