Advert
Advert
Advert

GÖKÇEBEY HALK EĞİTİM MERKEZİ TIBBİ MASKE DİKİMİNE BAŞLADI

Gökçebey Halk Eğitim Merkezi'nden koronavirüs seferberliği.

GÖKÇEBEY HALK EĞİTİM MERKEZİ TIBBİ MASKE DİKİMİNE BAŞLADI
Bu içerik 1312 kez okundu.
Advert

 

     Zeki BAŞOĞLU(BH)/Gökçebey

     Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizde de yaşanan koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında maske dikimi seferberliğine Gökçebey Halk eğitim Merkezi de katıldı.

    Gökçebey Kaymakamı Oğuzhan Erdi Atak’ın koordinesinde Gökçebey Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Murat İleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fazıl Aytaş’ın iş birliğiyle Halk Eğitimi Merkezi tarafından tıbbi maske dikimine başlandı.

     Tıbbi maske üretimi için gerekli olan kumaş ve diğer malzemeler Hastane Müdürlüğü tarafından temin edildi. Halk Eğitimi Merkezinde giyim üretimi alanında usta öğreticilik yapan Nihal Kurt, Necla Bozkaya, Emriye Gökmen, Ülkü Aydemir ve Gülcan Karatülü’nden oluşan bir ekip Gökçebey Çok Programlı Anadolu Lisesi Giyim Atölyesinde gönüllü olarak maske dikimine başladı.

     Gökçebey Kaymakamı Atak, zor günlerden geçiyoruz. Dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Tabi herkese çağrı yapıyoruz, evde kalın. Ama bir taraftan da hayatın olağan akışı içerisinde koronavirüse karşı tüm tedbirleri aldık, almaya da devam ediyoruz. Bu amaçla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz tarafından böyle zor bir günde halkımız için maske üretmi başlamıştır. Ben de bu etkinlikte görev alan idareci ve usta öğreticilerimizi kutluyor ve onlara teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP’Lİ KADINLARDAN ÖĞRETMENLERE SAKSIDA ÇİÇEK
CHP’Lİ KADINLARDAN ÖĞRETMENLERE SAKSIDA ÇİÇEK
TTK'DE VİRÜSÜN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR
TTK'DE VİRÜSÜN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR