Advert
Advert
Advert

AKDEMİR: ODAMIZDAN ŞAHIS LİMİTLERİ AÇIK TÜM ÜYELERİMİZ KREDİ KULLANABİLİR

Normal kooperatif kredilerinin açık olduğunu da belirten Başkan Akdemir, bu kredilerden yararlanmak isteyen üye esnafların kooperatife başvurmalarını, istedi.

AKDEMİR: ODAMIZDAN ŞAHIS LİMİTLERİ AÇIK TÜM ÜYELERİMİZ KREDİ KULLANABİLİR
Bu içerik 1216 kez okundu.
Advert

 

    İbrahim Tığ-

    Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Akdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle esnaf sanatkarların yaşadığı ekonomik sıkıntıların giderilmesi için alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

     Akdemir, yaptığı açıklamada, esnaf sanatkarların yaşadığı ekonomik sıkıntıların giderilmesi için önlemlerin alınmaya devam edildiğini belirtti. Alınan önlemlere değinen Akdemir, şunları kaydetti: "Koranavirüs salgını nedeniyle işleri zarar gören esnaf ve sanatkarlarımızın kooperatifler kefaletiyle kullanmış oldukları kredilerin 2020 yılı Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına isabet eden taksitlerinin 3 ay süreyle faizsiz ertelendi ve bu doğrultuda kalan tüm taksitleri de 3 ay süreyle ötelendi. Bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve sanatkarlarımıza kullandıracağı duyurulan 25 bin lira limitli,6 ayda bir ödemeli, 36 aya kadar vadeli ve bir kefil ile kooperatifimiz kefaletiyle kullandırılabilecektir. Bu kredi, kooperatif kredi şahıs limiti dahilinde kullandırılabilecektir. İçinde bulunduğumuz durumun ülkemiz ekonomisi üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek amacıyla, ticaret yapan kesimin ve aynı zamanda esnaf ve sanatkarlarımızın desteklenmesi ve korunması için devletimizce birçok alanda tedbirler alınmaya devam etmektedir.”

     Başkan Akdemir, daha önce kooperatif kredisinden yararlanmış olan üyelerine şahıs limitleri dahilinde boşluk varsa kredi kullandırımı sağlanacağını da kaydetti.

     Bu arada, normal kooperatif kredilerinin açık olduğunu da belirten Başkan Akdemir, bu kredilerden yararlanmak isteyen üye esnafların kooperatife başvurmalarını, istedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
8 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞI YAPTI
8 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞI YAPTI
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU