Advert
Advert

KAYMAKAM ALTAY: YARDIMLAR PTT KANALIYLA YAPILACAK

Ülkemizde görülen corona virüsü salgını nedeniyle 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye sosyal yardım desteği sağlanacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

KAYMAKAM ALTAY: YARDIMLAR PTT KANALIYLA YAPILACAK
Bu içerik 1385 kez okundu.
Advert

 

  Ülkemizde görülen corona virüsü salgını nedeniyle 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye sosyal yardım desteği sağlanacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı.

 Yardımların PTT kanalıyla ihtiyaç sahibi ailelere yapılacağını belirten Devrek Kaymakamı Ümit Altay yaptığı yazılı açıklamada;

 “Devrek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekonomik istikrar Paketi Kapsaminda düzenli merkezi sosyal yardım almakta olan hanelere biner TL PTT kanalıyla yardım yapılacaktır. PTT kartı bulunan vatandaşlarımız PTT kartıyla birlikte PTT atm leri veya Kamu Bankalarına ait atm lerden ücretsiz olarak ödemelerini çekebileceklerdir. PTT kartı olmayan vatandaşlar ise PTT şubelerine giderek söz konusu destekten faydalanabilecektir.

Yardım Odemeleri Hak sahibi vatandaşların doğum yılının son rakamına göre asagidaki belirtilen şekilde yapılacaktır.

Doğum Yılının Son Rakamı             Ödeme Tarihi

O ve 5 olanlar                                    I Nisan

I ve 6 olanlar                                     2 Nisan

2 ve 7 olanlar                                    3 Nisan

3 ve 8 olanlar                                    4 Nisan

4 ve 9 olanlar                                    5 Nisan tarihlerinde yapılacaktır.

 Bu konu ile ilgili vatandaşlarımızın Vakıflara Herhangi bir Müracaatı olmayacaktır. Fayda Sahipleri Genel Müdürlügümüzün ALO 144 Sosyal Yardım Hattı, PTT Şubeleri ve SYD Vakfımızın 0372 556 7702, 0549 387 00 67 numaralı telefonlardan ve devreksydv@gmail.com mail adresinden bilgi alabileceklerdir.

 Kamuoyunda son zamanlarda Covid-19 salgini nedeni ile geliri 5000 TL altmda olan ailelere Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım yapılacağı söylentileri yayılmış olup Devrek Sosyal Yardımlaşma Vakfinda yoğunluk oluşmaktadır. Koronavirüs tehdidi nedeni ile hem kendi sağlığınız hem de kurum çalışanlarının sagligini tehdit edilmemesinde fayda bulunmaktadır. Gerçek dişi haberlere itibar edilmemelidir. Gerçek ve doğru bilgi almak için 0372 556 77 02, 0549 387 00 67 no lu telefon ve devreksydv@gmail.com adresinden ulaşmanız yeterli olacaktır.

Aynica Vakfımıza kaydı bulunan, dosyası mevcut ve güncel olan düzenli yardımlardan faydalanmayan ihtiyaç sahipleri için Devrek Vakıf Mütevelli Heyetince yardımlar planlanmakta olup bu vatandaşlarımızın da mağduriyetleri giderilecektir. Ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın talepleri belirtilen telefon numarası ve mail adresinden alınacaktır.

Vakfimiz zaruri durumlar dışında çok mecbur kalınmadıkça gelinmemesi virüsün yayılımını azaltacak ve sağlığımizın korunması için önem arz etmektedir.

Çok Degerli Devrekliler Evinizde kalın! Saglıkla Kalin. Saygılarımla.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serap yakut     0000-00-00 salgin hastalik dolayisiyla esim calismiyor nasil gecim yapacagiz kaydi olanmi aliyo olmayan napcak zaten bu yardim hastaliktan calisamayanlara verilmiyomu anlamadim.saygilar
Recep topcu     0000-00-00 Sayın kaymakamın ben öğrenci servisinde şöfördüm şuan boştayım günlük 2 saat sigorta m vardı sigortan gözüküyor diye ben bu devletin yaptığı 1000 TL yardımdan yararlana mıyorum şu an işsizim sigortamda ödenmiyor ben bu yardımı hak etmiyormuyum sizce ...saygılarımla allaha emanet olun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK