Advert
Advert

UZMAN DOKTOR İNAM UYARDI: TANSİYON HASTALARI İLAÇLARINI DÜZENLİ KULLANMALI

Uzman Dr. Mehmet İnam kamuoyunda, koronavirüs salgını nedeniyle tansiyon hastalarının ilaçlarını kullanmamaları yönünde yanlış algı ve bilgilerin dolaştığına dikkati çekti.

UZMAN DOKTOR İNAM UYARDI: TANSİYON HASTALARI İLAÇLARINI DÜZENLİ KULLANMALI
Bu içerik 4217 kez okundu.

 

     İbrahim Tığ

    Özel Devrek Işın Tıp Merkezi Dahiliye Uzmanı Dr. Mehmet İnam, tansiyon hastalarını uyararak, ilaçlarını düzgün bir şekilde kullanmalarını, belirtti.

     Kamuoyunda, koronavirüs salgını nedeniyle tansiyon hastalarının ilaçlarını kullanmamaları yönünde yanlış algı ve bilgilerin dolaştığına dikkati çeken Uzman Dr. Mehmet  İnam, tansiyon ilacı kullanan hastaların bu ilaçlarını bırakmamalarını, düzgün bir şekilde kullanmalarını, istedi.

    Uzm.Dr. Mehmet İnam şöyle konuştu: “Dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs nedeniyle kamuoyunda tansiyon hastalarının ilaçlarını kullanmamaları yönünde bir algı ve bilgi kirliliği var. Tansiyon hastası vatandaşlarımız asla ilaçlarını bırakmasınlar, kullansınlar. Şayet bıraktıkları takdir de yüksek tansiyona bağlı beyin kanaması, felç ve kalp krizi riskini artırmış olurlar. Kaldı ki, koronavirüse karşı tansiyon ilaçları risk oluşturmaz. Tam tersine tansiyon yüksekliği risk oluşturur.”

    Uzm. Dr. İnam, vatandaşların koronavirüse karşı alınan tedbirlere uymaları gerektiğini de belirtti. İnam, “Vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları gerekiyor, kendileri ve sevdiklerinin sağlığı için bu hayati derecede önemlidir. Vatandaşlarımız zaruri olmadıkça sokağa çıkmasın. Sokağa çıkmaları gerektiği takdirde de yakın temastan kaçısınlar. Adım mesafesi kuralına ve alınan tedbirlere uysunlar.” diye konuştu.   

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ