Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT’TAN PAZARYERİNDE KORONAVİRÜS DENETİMİ

BAŞKAN BOZKURT’TAN PAZARYERİNDE KORONAVİRÜS DENETİMİ
Bu içerik 1343 kez okundu.
Advert

 

    Tüm dünya üzerinde etkili olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi hastalığı olarak kabul edilen COVİD-19’un ülkemizde ilk görüldüğü andan itibaren önlemler almaya başlayan Devrek Belediyesi, ilçe genelinde tam anlamıyla koronavirüs seferberliği ilan etti.

    Koronavirüsle mücadele kapsamında Pazartesi günleri kapalı otopark alanında kurulan köylü pazarı kapalı otopark alanı yerine açık pazar alanında kuruldu.

    Pazaryerinde gerekli sosyal mesafe kuralları gözetilerek kurulan pazaryerinde denetimlerde bulunan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Pazar esnafının tezgâhlar arasındaki mesafe, sosyal mesafe, maske ve eldiven kullanma zorunluluğuna uyup uymadığı noktasında denetimlerde bulundu.

    Konu hakkında açıklama yapan Başkan Bozkurt, “Pazarımıza yerli esnafımız ile köylü üreticimiz tezgâh açabileceği şekilde düzenleme getirilerek gerekli önlemler alınmak şartıyla vatandaşlarımızın yeme içme konusundaki ihtiyaçlarını gidermelerini sağladık.

    Pazar alanında bulunan vatandaşlarımızın ve esnafımızın maske ve eldiven kullanmaları, alışveriş esnasında üç adım kuralı, alınan ürünlerin pazarcı esnafımız tarafından poşetleneceği şekilde düzenlemeler konusunda gerekli uyarılarda bulunduk.  Ayrıca Zabıta Müdürlüğümüze başvurarak talepte bulunan köylü üreticimiz hafta içi her gün tezgah açabilecek. Vatandaşlarımızın sağlığını koruma adına biz gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımıza ricam, lütfen alışveriş esnasında gerekli sosyal mesafeyi korumanız ve özellikle el hijyeninize dikkat etmeniz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK