Advert
Advert

KIZILAY’IN YAPTIĞINA BAK!

Kızılay karantina altındaki köyde kullanım tarihi geçmiş temizlik ürünleri dağıttı.

KIZILAY’IN YAPTIĞINA BAK!
Bu içerik 4775 kez okundu.
Advert

 

    Yasemin ALTUN-

    Türk Kızılayı Devrek Şubesi, koronavirüs nedeniyle karantina altına alınan Velibeyler Köyünde son kullanma tarihleri geçmiş temizlik ürünleri dağıttı.

    Koronavirüs nedeniyle karantine altında bulunan Velibeyler Köyü’nde Türk Kızılayı Devrek Şubesi’nin dağıttığı el sabunu, şampuan, diş macunu, ıslak mendil, deterjan gibi ürünlerin son kullanma tarihinin gelmiş olması ise kafaları karıştırdı.

     Köy sakinlerinden  İ. E., olayı sosyal medya hesabından, “Devrek kızılay tarafından Velibeyler'de dağıtılan temizlik kolisi icindeki ürünlerin SON kullanım tarihi geçmiş.”şeklinde duyurdu.

    Olaya tepki gösteren bir diğer vatandaş da Ş.U., “Kızılay bir yardım yaptı eline gözüne bulaştırdı. Biz köylüyüz ya anlamayız, son kullanma tarihleri geçmiş temizlik malzemelerini bizlere verdiler. Ben de hiçbirini kullanmadım. Bu biz köylüleri aşağılama politikasıdır. Kızılayın Devrek’teki yöneticilerini yşiddetle kınıyorum” diye tepkisini gösterdi.

     Köy Muhtarı Celal Kiren ise, “Bir hafta önce Devrek Kızılayı yöneticileri köylüye dağıtılması için bizlere temizlik malzemeleri getirdi. Bizler de, jandarma ile son kullanma tarihlerine bakmadan vatandaşa dağıttık. Ne bileyim ürünlerin tarihlerinin geçtiğini. Bilseydim dağıtmazdık.”

    Konuyla ilgili bilgilerini almak istediğimiz, aynı zamanda Hastane Camii İmamı olan Devrek Kızılay Derneği Başkanı Aydın Çolpa telefonlarımıza yanıt vermedi.

    Kızılay’ın dağıttığı bu temizlik ürünlerinin üzerinde son kullanma tarihi Aralık 2019-Aralık 2016  olarak belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandas     0000-00-00 Slm yazan arkadaşlar devlet düşmanıdır onca insan var köyde yazmiyoda onlar devletten hem yardım alırlar hem düşmanlık yaparlar bı sabununmu yok evinde Kızılay'ı kotuluyorsun.koyde garibaniz diye yardım isterler devletten devlet verir.hemde devletin yolladiklarini beyeenmezler.bende oköydenim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET