Advert
Advert

DEVREK’TE 395 ESNAF 25 BİN LİRALIK KREDİYE BAŞVURDU

Devrek'te 395 esnaf ve sanatkar 25 bin TL'lik krediye başvurdu

DEVREK’TE 395 ESNAF 25 BİN LİRALIK KREDİYE BAŞVURDU
Bu içerik 1478 kez okundu.

 

    Yasemin ALTUN

    Devrek Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Akdemir, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Halkbank aracılığıyla esnaf ve sanatkara verdiği 25 bin liralık destek kredisine yoğun ilgi olduğunu, belirtti.

    Başkan Akdemir, destek kredisinin verilmeye başlanıldığı 31 Mart 2020 tarihinden buyana odalarına 234 ve Halkbank Şubesine de 161 olmak üzere toplam 395 esnaf ve sanatkârın başvurduğunu, söyledi.

    Başkan İsmet Akdemir, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin esnaf üyelerine Halkbank aracılığı ile 25 bin TL kredi desteği sunma işlemlerinin devam ettiğini, esnafla bu krediyi buluşturmaya en hızlı bir şekilde çalıştıklarını, ifade etti.

    Başkan Akdemir, Oda, Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve Halkbank Devrek Şubesi personeline de büyük bir özveri göstererek çalışmaları nedeniyle teşekkür ederken, plasman sorunları olmadığını ve başvuruları almaya da devam ettiklerini, söyledi.

     Bilindiği gibi koronavirüs nedeniyle hükümet tarafından Halkbank aracılığıyla iş yapamaz hale gelen esnaf ve sanatkara destek amacıyla açıklanan paketle kredi verilmesi açıklanmıştı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CAN KAYBI 4 BİN 648 OLDU
CAN KAYBI 4 BİN 648 OLDU
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK
NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ HAFTA SONU AÇIK OLACAK