Advert
Advert
Advert

BAKAN SOYLU’NUN İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ

İstifa ettiğini açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan kabul etmedi.

BAKAN SOYLU’NUN İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ
Bu içerik 1072 kez okundu.
Advert

 

    İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir" denildi.

    İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

     Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

     İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın

Cumhurbaşkanımıza aittir.

      İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ümit     2020-04-13 hevesiniz kursağınızda kaldı yine :))) daha doğrusu devrek ağzıyla içinizde patladı diyelim daha uygun olur :)) bu yazdığımız ama yayınlamadığınız tüm yorumlar da içinizde patlasın inşallah
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK