Advert
Advert

90 BİN HÜKÜMLÜ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYINI BEKLİYOR

Gül, infaz kanunu çıktığı gün cezaevlerinden tahliye edilecek ve eve izinli gönderilecek yaklaşık 90 bin hükümlü için tahliye planı hazırlandığını, açıklamıştı.

90 BİN HÜKÜMLÜ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN ONAYINI BEKLİYOR
Bu içerik 2491 kez okundu.

 

     İbrahim Tığ

     Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda dün gece kabul edilen ceza infaz düzenlemesiyle birlikte 90 bin hükümlü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yasayı onaylamasını bekliyor.

    Daha önce Adalet Bakanı Abdülhamid Gül, infaz kanunu çıktığı gün cezaevlerinden tahliye edilecek ve eve izinli gönderilecek yaklaşık 90 bin hükümlü için tahliye planı hazırlandığını, açıklamıştı.

    TBMM Genel Kurulunda dün gece kabul edilen ceza infaz düzenlemesiyle bütün gözler Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan’a çevrildi. Cumhurbaşkanının yasayı imzalaması sonrasında cezaevlerinde tahliye işlemlerine anında başlanacak.

     Adalet bakanı Abdülhamid Gül de açıklamasında, Açık Ceza İnfaz kurumlarındaki hükümlülere 2 aylık izin verilmesi hususunda çalışmalarda sona gelindi, söyledi. Bakan Gül, hükümlülerin izin çıkışlarıyla ilgili Zonguldak’ta bulunan  açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerle ilgili seyahat planlamaları İl Koordinasyon Merkezi ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünce organize edilmiş vaziyette. Çıkışların yapılması için genelge bekleniyor.

     Bu yasa kapsamında Zonguldak Beycuma Açık Ceza İnfaz Kurumundan 203, Devrek Açık Ceza İnfaz Kurumundan da  bin 90 olmak üzere toplam bin 293 hükümlü iki aylık izinli sayılarak tahliye edilecek.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ