Advert
Advert

KAYMAKAM ALTAY, KÜÇÜK ESNAFA YARDIMCI OLACAKLARINI AÇIKLADI

Kaymakam Altay, salgın nedeniyle iş yerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa imkanları ölçüsünde yardımcı olacaklarını, açıkladı.

KAYMAKAM ALTAY, KÜÇÜK ESNAFA YARDIMCI OLACAKLARINI AÇIKLADI
Bu içerik 1569 kez okundu.

 

    Yeter Kömecçi

     Devrek Kaymakamı Ümit Altay, salgın nedeniyle işyerlerini kapatmak zorunda kalan esnafa imkanları ölçüsünde yardımcı olacaklarını, açıkladı.

    Koronavirüs salgını nedeniyle işyerlerini geçici olarak kapatmak zorunda kalan esnafımıza maddi ve kira yardımında bulunacaklarını kaydeden Kaymakam Altay, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

    “Koronavirüsle mücadele kapsamında iş yerlerini geçici olarak kapatmak zorunda kaldığı için sıkıntıya düşen berber, kuaför, kahvehane gibi kirada faaliyet gösteren küçük esnaflarımıza imkânlar dahilinde yardımcı olacağız.

      Başvurmak isteyen esnaflarımızın iletişim bilgilerini içeren ve durumlarını anlatan kısa bir dilekçeyle birlikte, iş yeri çalışma ruhsatı, vergi levhası, esnaf odası kaydı, kira kontratı ve son 3 aylık döneme ait kira ödemelerini gösterir dekont veya hesap özetinin asıllarını da ibraz ederek birer fotokopisiyle birlikte 20 Nisan pazartesi gününden itibaren Devrek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvurmaları halinde değerlendirilerek maddi durumları zayıf görülenlere kira yardımı yapılacaktır. Yığılma olmaması için T.C. kimlik numarasının son rakamına göre başvurular alınacaktır.

      20Nisan Pazartesi günü T.C. No son rakamı: 0-1 ile bitenler, Salı günü 2-3-4 ile bitenler, Çarşamba 5-6-7 ile bitenler, Cuma 8-9 ile bitenler,

      Vakfımızın bulunduğu binanın giriş katında kurulacak standa dosya içinde belgelerini teslim edebilirler. Eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.”

     Açıklamada ayrıca, vatandaşlara 18-19 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacağı belirtilerek, adım mesafesini korumak ve kalabalık oluşturmamak için son ana kadar beklemeden haftasonu ihtiyacınız olacak şeylerin alışverişini şimdiden yapmaları da istendi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ