Advert
Advert

TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDE DUR-DURAK YOK!

Rıfat Verim,tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize de uyarılarda bulundu.

TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDE DUR-DURAK YOK!
Bu içerik 2869 kez okundu.
Advert

   

    Yeter Kömecçi

     Koronovirüs salgını dünyayı ve ülkemizi sarmış olsada, Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü dur durak bilmeden yaptığı çalışmalarında hız kesmiyor.

      Koronavirüs salgınıyla mücadelede büyük rol oynayan Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürü Rıfat Verim,tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimize de uyarılarda bulundu.

ÇİFTÇİLERİN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ÇALIŞMALARINA ENGEL OLMAYACAK

     Rıfat Verim, Çiftçilik, arıcılık, seracılık belgeleri ile büyük-küçükbaş hayvanları olanların “Sokağa Çıkma Yasağı”nda işlerini yapmalarına engel teşkil etmeyeceğini, söyledi.

     Sokak hayvanlarını besleme konusunda da evlerinin önü olmak kaydıyla vatandaşların buhayvanların ihtiyaçlarını giderebileceklerini anımsatan Müdür Verim, “Hiçbir Belgesi, kaydı olmayan kişilerin ise kurumumuzdan belge almak zorundadır” dedi.

    Devrek Tarım ve Orman İlçe Müdürü Rıfat Verim, İl Özel İdaresi Destekleri ile Eski Seraların İylestirilmesi Projesi kapsamında  çiftçilerin eskiyen seraların yenileyebileteklerini, bildirdi.

SONGÜN 29 EKİM

    Verim şöyle konuştu: “Seracılarımızın, naylon değişim zamanı gelmiş, eskimiş naylonlarının İR,UV,EVA,LD Katkılı 0.35 mm kalınlığında 36 aylık plastik naylon ile yenilenmesi projesimiz devam ediyor. Bu projemiz kapsamında 1 üreticinin en az 240 metrekare en çok 500 metrekare kapalı alan için peşinat olarak 500 TL. geri kalan tutar 2 yıl ödemesiz sonraki 3 yılda 6 esit taksitte geri ödemesi yapılacaktır. Bu projeden yarırlanmak isteyen seracılarımızın en son 29 Nisan tarihine kadar kurumumuza başvurmaları gerekiyor”

HEDEF 21 BİN HAYVANI AŞILAMAK

     Serdaroglu Köyü’nde büyükbaş hayvan aşılama çalışmalarının sürdüğünü de kaydeden Rıfat Verim, ilçe genelinde 11 bin büyükbaş ve 10 bin küçükbaş olmak üzere toplam 21 bin hayvanı aşılama, kayıt ve kontrol işlemleri düzenli olarak yapıldığını da, sözlerine ekledi.

Genç bir çiftçi

ÜRETTİKLERİNİN TAMAMINI SATTI

  Müdür Rıfat Verim, çiftçi ailesine geçen yıl katılan Caner Çavuş’un Çaydeğirmeni beldesinde 525 metrekare alana kurduğu serada üretilen mahsulleri tamamını satmayı başardığını, söyledi. Verim, “Bu genç kardeşimizi, ilçemizdeki gençlere örnek teşkil ettiği için kutluyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP’Lİ KADINLARDAN ÖĞRETMENLERE SAKSIDA ÇİÇEK
CHP’Lİ KADINLARDAN ÖĞRETMENLERE SAKSIDA ÇİÇEK
TTK'DE VİRÜSÜN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR
TTK'DE VİRÜSÜN ÖNÜNE GEÇİLMİYOR