Advert
Advert

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VALİ BEKTAŞ’A YÜKMÜŞ!

Sağlık çalışanları, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'a yük oluyormuş!

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VALİ BEKTAŞ’A YÜKMÜŞ!
Bu içerik 2315 kez okundu.

 

     Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, virüse yakalananların önemli bölümünün sağlık emekçileri olduğunu belirterek, "İlişkilerinde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya soktular, hem bizi sıkıntıya soktular" dedi.

     Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında genel sınırlamalardan daha öte, istişare ederek sınırlamalar getirmek durumunda kaldıklarını hatırlatarak gelinen süreçte olayın durağana girdiğini söyledi.

     Bektaş, şöyle devam etti:"Hükümetimizin ülke genelinde alacağı kararları dikkate alarak bir düzenleme de biz yapacağız. Bunu hem Bilim Kurulumuzla müzakere ettik hem de Pandemi Kurulu ile istişare ettik. Herkesin kanaati bu konunun bir süre daha devam etmesi yönünde. İlçe sınırlarında aldığımız ilave tedbirlerin süresi muhtemelen devam edecek."

137 SAĞLIK ÇALIŞININDA KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

      Zonguldak'ta sağlıkçıların çok önemli görevler yaptıklarını belirten Vali Bektaş, 567 pozitif vakadan 137’sinin sağlıkçı olduğunu belirtti.

    “137 tane sağlıkçımız var. Misafirhanede onları misafir ettik. Onlardan ücret almadık.Yemek ücreti de almadık. Ama orada kendi aralarındaki ilişkide yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini sıkıntıya sokuyorlar hem bizi sıkıntıya soktular. Bunun da artık azalacağını varsayıyoruz. Her türlü tedbir alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Tüm arkadaşlarımızı uyardık. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran bir olaydır.Sağlıkçılarımızın bize getirdiği yük olmasaydı belki de bugün geri dönüşü konuşuyor olacaktık. Onlar bizim kahramanlarımız. Kendi hayatlarını ortaya koyan insanlar ama dikkatli olmadılar.Bu gerçekten zor oldu.”

TEPKİLER ÜZERİNE ÖZÜR DİLEDİ: İÇTENLİKLE ÖZÜR DİLERİM

     Zonguldak'ta görülen 567 corona vakasının 137 tanesinin sağlık çalışanı olmasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede "Bize yük oluyorlar" ifadesini kullanan Vali Erdoğan Bektaş, gelen tepkiler üzerine geri adım attı.

     Bektaş, temaslı takibin yüzde 99'la en yüksek oranda gerçekleştiği kentte, kendi canlarını hiçe sayarak, fedakarca görevlerini yerine getiren sağlıkçılardan özür diledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ