Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BAŞKAN BOZKURT: ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Bu içerik 967 kez okundu.

 

    Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu ve Gazi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

    Ulusal Bayramlarımızdan en önemlisi olan 23 Nisan’da şartlar ne olursa olsun neşemizi, inancımızı ve umudumuzu asla yitirmememiz gerektiğini vurgulayan Başkan BOZKURT mesajında şu ifadelere yer verdi.

    23 Nisan 1920 tarihinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile Kurtuluş Savaşı Kahramanlarının önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’nin açılışı ve Türk Milletinin bağımsızlığa ulaşma yolundaki var olma mücadelesinin en önemli adımıdır.

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin çocuklarımızın ve gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine inanmış ve bu inançla bu şanlı günü Türk ve dünya çocuklarına armağan etmiştir.

    Çocuklarımız tam 100 yıldır kalplerindeki vatan aşkı, bağımsızlık ruhu ve Atatürk sevgisiyle bu müstesna günü bayram olarak kutlamış ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve saygıyla yad etmiştir.

    Şartlar ne olursa olsun neşemizi, inancımızı ve umudumuzu asla yitirmeyeceğiz. Sağlığımız için evde kalmamız, yaşayacağımız coşkuya engel değildir. Bu çoşkuyu birlikte yaşamayı arzuladığım tüm çocuklarımızın ve Devrek Halkının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlar, Türk milletine ve çocuklara armağan edişiyle dünya üzerinde emsali bulunmayan bir bayram hediye eden Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş savaşı kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ