Advert
Advert
Advert

BAŞHEKİM TOSUN: SALGIN ZONGULDAK'TA DÜŞÜŞE GEÇTİ

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Tosun, vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Ramazan ayını kutlayarak Corona Virüs süreci hakkında bilgi verdi.

BAŞHEKİM TOSUN: SALGIN ZONGULDAK'TA DÜŞÜŞE GEÇTİ
Bu içerik 2373 kez okundu.
Advert

 

 Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Tosun, vatandaşların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Ramazan ayını kutlayarak Corona Virüs süreci hakkında bilgi verdi.

Bu süreçte Corona Virüs salgınında en büyük yükü çeken hastanenin başhekimi olduğunu ıfade eden Dr. Tosun "Zonguldak İlinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini Zonguldak halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım" şeklinde müjde verdi.

Tosun'un açıklaması şöyle:SALGIN

Çok değerli Zonguldaklı hemşerilerim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız bu anlamlı günde (maalesef şartlar gereği çocuklarımızın ve 65 yaş üstü insanlarımızın ev izolasyonunda olduğu pandemi sürecinde) Corona Salgınının sağlık ayağının ve de en fazla yükünü çeken Atatürk Devlet Hastanesinin Başhekimi olarak size güzel haberler ve gelişmelerden söz edeceğim.

Dün akşam çok değerli Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca salgının kontrolümüzde olduğunu hasta sayısında azalmanın başladığını, yoğun bakım entübe hasta sayısında düşüş olduğu bilgisini canlı yayında televizyondan halkımıza müjdeledi.

Aynı durum ilimiz için de geçerli olduğu gibi, ben daha da ileri olarak Zonguldak ilinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini Zonguldak halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım.

Salgında ilk vaka 10 Mart ‘da İstanbul’da bildirildi. Zonguldak’ın ilk vakası 20 Mart’tı, yani diğer Anadolu illerine göre erken yakalandık. Şehrimizin coğrafi yapısı, sıkışık şehir merkezi, yaşlı nüfus oranının yüksekliği, KOAH hastalarımızın fazlalığı bizi kötü etkiledi.

Ancak ilerleyen süreçte Türkiye’den önce alınan kararlarla ki başka şansımız yoktu, zira ilk 20 gün bizim için kâbus gibi günlerdi. 230 yatan hastayı gördük yoğun bakımlarımız doldu. Allaha çok şükür 70’li hasta sayılarına kadar geriledik.

Bu bilgileri bayram günü size vermemin sebebi, halkımızın çektiği sıkıntıların (evde izolasyonun) çok işe yaradığı büyük çoğunluğumuzun evde kal çağrısına uyduğu ve sonucunu alarak sağlık sistemini çökertmeden önümüzü görebilmemize fırsat verdiğidir.

Bu yüzden ilk teşekkürüm kurallara uyarak evde mecburi yada değil kalan herkese, sosyal mesafe ve maske takarak dışarı çıkan tüm vatandaşlarımızadır.

ANCAK BU SALGININ BİTTİĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. BU YAZI SİZE MORAL VE MOTİVASYON VERMEK EMEKLERİNİZİN BOŞA GİTMEDİĞİNİ BİLMENİZ İÇİNDİR.

AYNI KARARLILIK VE AZİMLE MÜCADELİMİZİ YAPARSAK ÖNCE İLİMİZ VE DAHİ TÜM TÜRKİYE BU İLLETTEN KURTULACAKTIR.

Not: Bugün sosyal medyayı fazla kullanacağım, birazdan hastanemize yapılan bağışları ve teşekkürlerimi ileteceğim, bayağı uzun yazılar olacak tarihe not düşmek adına.

HEPNİZE SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM, BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN, HOŞ GELDİN RAMAZAN.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK'TE KAR MANZARALARI
DEVREK'TE KAR MANZARALARI
DEVREKLİ 4 KİŞİ DAHA KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ
DEVREKLİ 4 KİŞİ DAHA KORONADAN YAŞAMINI YİTİRDİ