Advert
Advert
Advert

DEVREK’TE FIRINLAR DENETLENDİ

Devrek'te faaliyette bulunan 8 fırın gece denetlendi.

DEVREK’TE FIRINLAR DENETLENDİ
Bu içerik 2321 kez okundu.
Advert

 

    İbrahim Tığ-

    Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Devrek Belediyesi Zabıta ekipleri ile ekmek fırınlarında hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

    Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Devrek Belediyesi Zabıta Ekiplerinin ortaklaşa olarak gece saat 02:00 ve sabah 06:00 arasında ilçede faaliyet gösteren 8 fırında denetim yapıldı.

     Fırınlarda temizlik ve hijyen kurallarına uymayanlara idari işlem yapıldığı bazı fırınlarında fiziki şartlara uyulması için uyarıldığı kaydedildi. Zabıta ekipleri ise ekmek gramajı denetimi yaptı. Eksik gramajlı ekmek çıkaran fırıncılara işlem yapıldı.   

    Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim yaptığı açıklamada, “Mübarek Ramazan ayının gelmesi ve halkımızın daha sağlıklı ortamlarda üretilen ekmek, pide ve diğer mamülleri yiyebilmeleri için Devrek Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile birlikte fırınlarımızı denetledik. Denetlemelerimiz esnasında fırınların temizlik ve hijyenik olup olmadıkları, kullanılan ürünlerin son kullanım tarihlerinin geçip geçmediği, çalışan personelin maske, eldiven kullanıp kullanmadıklarının yanısıra hijyen belgeleri olup olmadıklarını denetledik.”dedi.

     Müdür Verim ayrıca, Ramazan ayı süresince pide satışlarının saat:18.00 itibarıyle sonlandırılacağını, belirterek vatandaşların pidelerini erkan saatlerde alması tavsiyesinde bulundu.

     Verim, Ekmek satışında olduğu gibi pide satışında da müşterilerin ürünle teması olmayacağı ve pidelerin de satıcı tarafından poşetleneceğini, dikkati çekti. Verim, Fırın çalışanlarının maske ve eldiven, müşterinin de maske kullanmalarının zorunlu olduğunu, anımsattı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI