Advert
Advert
Advert

BAKIRCILAR KÖYÜ SAKİNLERİ MEZARLIK TEMİZLİĞİNDEN MEMNUN

Bakırcılar Köyü Muhtarı Mesut Gedik, Tarihi Topyanı Mezarlığını temizletti.

BAKIRCILAR KÖYÜ SAKİNLERİ MEZARLIK TEMİZLİĞİNDEN MEMNUN
Bu içerik 2917 kez okundu.
Advert

 

    Yeter KÖMECÇİ-

     Bakırcılar Köyü Muhtarı Mesut Gedik, Tarihi Topyanı Mezarlığını temizletti.

     Devrek’e bağlı Bakırcılar Köyü’nün en büyük mezarlığı olan Topyanı Mezarlığı, Muhtar Mesut Gedik tarafından Ramazan ayı öncesinde temizlettirilip belli bir düzene sokuldu.

    Uzun süredir bakımı ve temizliği yapılmayan Topyanı Mezarlığı’nı Muhtar Gedik, Umut Hafriyat Ticaret’e ait dozerlerle temizletti. Mezarlığı içinden çıkılmaz bir hale sokan ot, çalı, diken ve anlamsız bitkilerden arındırarak  bir uçtan bir uca görünür hale  getirten Muhtar Mesut Gedik’e köylüler teşekkürlerini, bildirdi.

    Mezarlıktan çıkan ağaçları da köylülere veren muhtar Mesut Gedik, Ramazan ayı ve Ramazan bayramı öncesinde köyümüzün en eski mezarlığını temizletmenin mutluluğunu yaşıyorum, dedi.

    Mezarlığın temizlenmesinden mutluluk duyduğunu anlatan 94 yaşındaki Dursun Gedik de, Muhtara teşekkür ederek, “Benim bubam, anam ve kardaşlarım burada yatıyor, ben de bubamın yanına yatacağım. Mezarlığın temizliği çok zollu oldu. Muhtar şimdi gözüme girdi ondan Allah razı olsun.”diye konuştu.

     Bir başka köy sakini Makbule Tığ da, “Mezarlığımızın temizlenmesi bizi çok mutlu etti. Böyle bir temizlik sonucunda tek noktadan bütün mezarlarımızı görebiliyoruz. Allah yapandan ve yaptırandan razı olsun”derken Muhammet Kart da, “Köyümüzün mezarlıkları yıllardır bakımsız, insan boyunu geçen çalı, çırpı, otlar vardı. Yılan ve akrepler içinde geziyordu. Yakınlarımızın mezarını ziyaret etmekten korkuyorduk. Allah Mesut muhtardan razı olsun. Onun verdiği hizmetlerle mezarlığımız gün yüzüne çıktı. Artık hem yakınlarımızın mezarlarını ziyaret etmekte cenazelerimizi defin işlemlerinde zorlanmayacağız”diye konuştu.

     Mezarlığın temizliğinin 3 gün sürdüğü kaydedildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
SOBA GAZINDAN ZEHİRLENDİ
SOBA GAZINDAN ZEHİRLENDİ
THY, ZONGULDAK’A 1 NİSAN’DA UÇACAK
THY, ZONGULDAK’A 1 NİSAN’DA UÇACAK