Advert
Advert

1 MAYIS SEMBOLİK OLARAK KUTLANACAK

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanı Hakan Yeşil, 1 Mayıs'ın temsili olarak Zonguldak’ta kutlanacağını belirtti.

1 MAYIS SEMBOLİK OLARAK KUTLANACAK
Bu içerik 652 kez okundu.
Advert

  Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Başkanı Hakan Yeşil, 1 Mayıs'ın temsili olarak Zonguldak’ta kutlanacağını belirterek “Zonguldak’ta Türk İş’e bağlı sendikalar, DİSK, TMMOB ve KESK’e bağlı sendikalardan oluşan 15 kişilik temsilci ile kutlanacak. 1 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olduğu için biz de sembolik olarak sosyal mesafeye dikkat ederek işçi bayramını Madenci Anıtı’nda kutlayacağız” dedi.

Başkan Yeşil  yaptığı açıklamada;  "Koronavirüs Kovit-19 Salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle   1 Mayıs Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu yıl mitingler, yürüyüşler ve geniş katılımlı etkinlikler ile kutlanamayacaktır. Ancak sınırlı sayıda katılımla bildiriler okunacaktır.

1,2,3 Mayıs tarihlerinde 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta, yine Kovit-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklanmıştır.

Bu nedenle Zonguldak’ta, 1 Mayıs kutlamalarının da simgesel meydanlarından biri olan Maden İşçileri Anıtı alanında, 30 Nisan 2020 Perşembe günü Saat: 17.30’da sınırlı sayıda katılım ve fiziksel mesafe kurallarına uyularak basın açıklaması yapılacak ve 1 Mayıs Bildirisi okunacaktır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU