Advert
Advert

BAŞKAN HACIKULAOĞLU: DEVREK “NEFES” ALACAK

TSO Başkanı Hacıkulaoğlu, Küçük ve Orta Boyutlu İşletmelere (KOBİ) Finansman Projesi kapsamında “TOBB Nefes Kredisi” adı altında kredi verilmeye başlandığını, söyledi.

BAŞKAN HACIKULAOĞLU: DEVREK “NEFES” ALACAK
Bu içerik 1975 kez okundu.
Advert

 

     İbrahim Tığ

      Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB),  Küçük ve Orta Boyutlu İşletmelere (KOBİ) Finansman Projesi kapsamında  “TOBB Nefes Kredisi” adı altında kredi verilmeye başlandığını, bildirdi.

    Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, tarafından yapılan açıklamayla verilecek kredinin detayları KOBİ’lere duyuruldu. TSO Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Nefes Kredisi ile 6 milyar liralık kredi imkanın oda ve borsaya kayıtlı üyelere sağlanacağını belirterek, kredinin kayıtlı firmalara adeta bir can suyu olacağını, söyledi.

     Nefes Kredisine yıllık cirosu 25 milyonun altındaki işletmelerin başvuracaklarını aktaran Başkan Hacıkolaoğlu, “Yıllık cirosu 3 milyon ve altında olan işletmeler azami 50 bin lira, 3 milyon üzeri olanlar ise azami 100 bin lira kredi kullanabilecekler. Kredinin yıllık faiz oranı ise yüzde 7.50 olacak ve 2020'de anapara ve faiz ödemesi bulunmayacak.” dedi.

     Kredi geri ödemelerinin ise 2021 yılında 12 eşit taksitte yapılacağını anlatan Başkan Hacıkulaoğlu, “Krediye başvuran işletmelerden vergi-SGK borcu yoktur yazısı istenmeyecek. İlave maddi teminat olmayacak. 50 bin lira kredi için 150 lira, 100 bin lira için 300 lira banka masrafı dışında ek masraf olmayacak. KGF kefaleti için mevzuat gereği yüzde 0,75 komisyon alınacak. Tüm sektörler başvurabilecek. Üyelerimiz odamızdan alacakları Faaliyet Belgesi ile Denizbank Şubelerine başvurabilecekler. Üyelerimiz belgelerini odamıza gelmeden online olarak da alabilirler. Kredi müracaatlarının değerlendirilmesi ilgili banka tarafından yapılacak.” diye konuştu.

      “İş dünyası olumsuz etkilendi"

      Devrek TSO Başkanı Hacıkulaoğlu, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgının Türkiye'de iş dünyasını olumsuz etkilediğini belirterek,“Tam da böyle bir dönemde TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hısarcıklıoğlu’nun büyük çabalarıyla iş dünyasına yönelik önemli çalışma yaptı. Bunlardan biri de Nefes Kredisidir. Türkiye'deki 365 oda ve borsa bütün kaynaklarını Nefes Kredisine aktararak üyelerinin uygun maliyetli finansmana erişimini sağlamaya çalışmıştır. Bu çalışmalar sonucunda üyelerimizin 6 milyar liranın üzerinde kredi kullanması hedeflenmektedir. TOBB öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda Denizbank ve KGF işbirliğiyle yeni Nefes Kredisi başvuruları ilçemizde de başlamıştır. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na, bu zor dönemde elini taşın altına koyan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'e, Denizbank ailesine ve KGF yönetimine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK