Advert
Advert
Advert

DEVREK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK

Devrek’te Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu seçilen Anadolu İmam Hatip Lisesi, önümüzdeki eğitim öğretim yılı için sınavla öğrenci alacak.

DEVREK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ SINAVLA ÖĞRENCİ ALACAK
Bu içerik 2337 kez okundu.
Advert

 

    Sercan Kapusuz

    Devrek’te Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu seçilen Anadolu İmam Hatip Lisesi, önümüzdeki eğitim öğretim yılı için sınavla öğrenci alacak.

    Devrek’in sınavla öğrenci alacak ilk ve tek okulu olan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin ortaokul bölümüne erkek 60 öğrenci alınacak. Ortaokul bölümünde giriş sınavlarının ön kayıtları okulun internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Okulun lise bölümündeki Fen ve Sosyal Bilimler Programına ise Liseye Geçiş Sınavı (LGS) erkek/kız olmak üzere 60 öğrenci alınacak. Bu arada okula normal öğrenci alınıma da devam edelecek. Fen ve Sosyal Bilimler Programı Uygulayan vadide tek okulun Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi olduğu bildirilirken Çaycuma ve Gökçebey’den de öğrencilerin gelmesi bekleniyor.

    Gelenekten kopmadan, geleceği şekillendirme kararlılığıyla eğitim çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Okul Müdürü Musa Eren, “Milli ve manevi değerler eşliğinde eğitim kalitesini önceleyen, öğrencisine farklı ufuklar açmayı ilke edinen inancından ve ahlaki değerlerinden ödün vermeyen, milletine hizmeti ibadet sayan, geçmişinden güç alarak geleceğe sağlam adımlarla yürüyen başarılı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.

     Okulda destekleme yetiştirme kursları, düzenli yapılan denemeler, birebir rehberlik, ödevlendirme ve ödev takipleriyle öğrencilerin akademik anlamda desteklendiğini anlatan Eren, “Yanı sıra öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmek için her yıl hazırlandığımız TÜBİTAK 4006 Projelerimizden, robotik kodlamadan müzik ve resme, geleneksel el sanatlarından satranca, akıl ve zeka oyunlarından sportif alanlara kadar geniş bir yelpazede kurslar açıyoruz. Geziler, sosyal sorumluluk projeleri, kitap okuma ve müzakereleri, konferanslar, seminerler, programlar öğrencilerin kişilik ve karakter eğitimine dair yaptığımız çalışmalar içinde yer alıyor.” diye konuştu.

HAFIZLIK PROJESİ

    Öteyandan Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü Örgün Eğitim’le Hafızlık Projesi kapsamında Gürbüzler Kur’an Kursu işbirliğiyle bir hafızlık sınavı düzenleyecek.

    Okulun 4. Sınıf öğrencilerinden 60 kişinin alınacağı kursun başvuru tarihi 04 Mayıs -19 Haziran 2020 tarihleri arazsında yapılacak ve sınav da 21 Haziran 2020 Pazar günü saat:10.00 yapılacağı, kaydedildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
8 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞI YAPTI
8 GÜVENLİK GÖREVLİSİ İŞ BAŞI YAPTI
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU