Advert

ALTAY: İLÇELER ARASI GİDİŞ GELİŞ KISITLAMASI DEVAM EDİYOR

Altay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile, Zonguldak içinde ilçeler arasında gidiş geliş kısıtlama uygulamasının devam ettiğini hatırlattı.

ALTAY: İLÇELER ARASI GİDİŞ GELİŞ KISITLAMASI DEVAM EDİYOR
Bu içerik 1342 kez okundu.
Advert

Yeter KÖMECÇİ

 

    Devrek Kaymakamı Ümit Altay, koronaviris salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Zonguldak içinde ilçeler arasında gidiş geliş kısıtlama uygulamasının devam ettiğini, bildirdi.

   Kaymakam Altay, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile, Zonguldak içinde ilçeler arasında gidiş geliş kısıtlama uygulamasının devam ettiğini hatırlattı.

    Altay’ın açıklaması şöyle:

    “Sayın Devrekli Hemşehrilerim,

    Zonguldak içinde ilçeler arası gidiş geliş kısıtlamamız devam ediyor. Bu izolasyonu sürdürmek en çok ilçemizin faydasına. Virüsle mücadele konusunda İlçeler arasında çok iyi durumdayız ve kendimizi bu şekilde dışarıya karşı korumaya devam etmemiz gerekiyor. Özellikle Ereğli ve Çaycuma sınırından olabilecek geçişlere çok dikkat etmemiz gerekiyor. İzinsiz şekilde ilçeler arasında gelip giden kişiler hepimizin sağlığını riske atar. Bu tür durumlara şahit olunması durumunda Jandarmaya haber verilmesini rica ediyorum.

     Dün Pazar yeriyle ilgili düzenleme ve kurallara uyarak izdiham olmamasında emeği geçen başta siz vatandaşlarımız, belediye ve kolluk görevlilerimize buradan teşekkür ediyorum.

    Diğer bir konu bilindiği üzere şehirler arasındaki gidiş geliş izinleri için başvurular 199 numaralı telefondan ve eDevlet üzerinden yapılıyor. Ancak halen Kaymakamlığa gelerek buradan başvuru yapmaya çalışan 20-65 yaş arası vatandaşlarımız hem kendilerini hem de buradaki çalışan personellerimizi riske atıyorlar. Lütfen 20-65 yaş arası vatandaşlarımız başvurularını 199 veya eDevlet üzerinden yapsınlar.

     Sağlıklı günler dilerim.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
ZONGULDAK’TAN YANGINLARA MÜDAHALE İÇİN DESTEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK
“1.ULUSAL DEVREK SAFDER KARTOĞLU YARI MARATONU” DÜZENLENECEK