Advert
Advert

HUZUREVLERİ BAYRAMDA ZİYARETE KAPALI

 HUZUREVLERİ BAYRAMDA ZİYARETE KAPALI
Bu içerik 567 kez okundu.
Advert

 

    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, COVID-19 salgını nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye de gönderilmemesini istedi.

    Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, COVID-19 salgını sürecinde, yaşlı ve engellilerin sağlığının korunması için sıkı önlemler uygulanıyor.

    Kuruluşlara ziyaret yasağı bulunmakla birlikte personelin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştiriliyor.

    Bakanlık bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret taleplerinin kabul edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca virüs taşıma ihtimali göz önünde bulundurularak hediye ve çiçek gibi ürünlerin de kuruluşlara gönderilmemesi istendi.

Huzurevleri dijital ziyaretlere açık olacak

    Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

   Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; 'Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak.'"

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
BU GAZETECİLİK DEĞİL, EDEPSİZLİK!
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET