Advert
Advert
Advert

FİDE SATIŞLARI YÜZDE 25 ARTTI

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evde kalan vatandaşlar bahçelerinde sebze yetiştirmeye başladı.

FİDE SATIŞLARI YÜZDE 25 ARTTI
Bu içerik 1694 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Koronavirüs tedbirleri nedeniyle evde kalan vatandaşlar bahçelerinde sebze yetiştirmeye başladı.

 Koronavirüs salgını nedeniyle artık üretmeye yönelen vatandaşlar sebze fidesi ekerek vakitlerini geçirmekte. Bazı vatandaşlarda domates, salatalık, biber, çilek ve çeşitli yeşillikler ekerek hem bütçeye katkıda bulunmak hem de ilaçsız ürün tüketmek istiyor.

 Devrek'te, koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkamayan vatandaşlar, zaman geçirmek için sebze meyve üretimine yöneldi. Yoğun talep aldıklarını söyleyen Devrek'te fide satıcılığı, zirai ilaç ve tarım makineleri satışı yapan tarım firması sahibi Cemil Arslan, “Koronavirüs salgını nedeniyle sebze fidelerinde satış yüzde 25 artış gösterdi" dedi.

  Cemil Arslan, domatesten bibere kadar değişik sebze fidelerine oldukça ilgi gösterildiğini söylerken karpuz fidesinin bugünlerde yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

Sokağa çıkma yasağı nedeniyle iş yerine gidemeyen vatandaşların, evlerinde, bahçelerinde balkonlarda sebze yetiştirmeye başladığına değinen Arslan;

"Vatandaşımız üretime yöneldi.Aslında Covid-19'la birlikte toprağın ve tarımın kıymetini bir kez daha anladık. Vatandaş domates, salatalık, biber, çilek ve çeşitli yeşillikler ekerek hem bütçeye katkıda bulunmak hem de ilaçsız ürün tüketmek istiyor. Bu doğrultuda fide talebi çok. Sebze fidelerinde satış yüzde 25 artış gösterdi. Yetişmekte güçlük çekiyoruz. En çok domates, biber, salatalık ve patlıcana ilgi var. Çilek ve karpuz da satılıyor.

  Fidan satışının yanında çapa makineleri ve ot biçme makineleri gibi tarım araçlarının satışında da hareketlilik oldu. Üretmeye başlayan vatandaş bu makinelere ihtiyaç duymaya başladı. Doğal olarak bu makinelere olan talepte artmaya başladı. " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK