Advert
Advert

BAŞKAN BOZKURT: HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR

BAŞKAN BOZKURT: HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR
Bu içerik 773 kez okundu.

 

     Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

     Başkan Bozkurt, huzurlu bir toplum inşasının yolu, engelli bireylerimizin toplum ile uyum içerisinde ve toplumumuzun ayrılmaz bir parçası haline getirmekle mümkün olduğunu belirtti.

     Başkan Bozkurt mesajında, “Engellilik sadece kişi ya da bir toplumu değil, tüm insanlığı ilgilendiren ortak bir paydadır. Herkes kafasındaki ve yüreğindeki engeli kaldırmalı ve bu şekilde bir bakış açısı oluşturarak değerlendirme yapmalıdır.

     Engellilik, sadece engelli bireylerimizin içerisinde bulunduğu sağlık sorunu değil, sosyal anlamda da toplumu yakından ilgilendiren bir konudur.

     Engelli bireylerimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve yürütülen çalışmalarda onları düşünerek hareket etmek biz yöneticilerin öncelikli vazifelerinden biridir.

     Huzurlu bir toplum inşasının yolu engelli bireylerimizin toplum ile uyum içerisinde ve toplumumuzun ayrılmaz bir parçası haline getirmekle mümkündür. Bu doğrultuda engelli vatandaşlarımıza farklı olduklarını hissettirmeden, hoşgörü, anlayış ve duyarlılıkla yaklaşmalıyız.

     Unutulmamalıdır ki herkes potansiyel bir engelli adayıdır. Bu nedenle herkes bakış açılarındaki engeli kaldırmalıdır.

     Engelli bireylerimizin bakımında ve eğitimlerinde rol üstlenen ailelerine ve bu alanda emek veren tüm çalışanlara teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarken, tüm engelli vatandaşlarımızı şefkatle kucaklıyorum” ifadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ