Advert
Advert

DEVREK'TE KİMYASAL İLAÇ KİRLİLİĞİ AZALACAK

DEVREK'TE  KİMYASAL İLAÇ KİRLİLİĞİ AZALACAK
Bu içerik 891 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

      Devrek İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü yararlı böcekler ve bambus arıları ile sayesinde kimyasal ilaç kullanımını en aza indiriliyor.

      Antalya Elmalı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Dilek Boğatimur'un destekleri ile Biobest firmasının Devrekli çiftçilere hibe olarak verdiği yararlı böcekler ve bambus arıları ile Devrek tarımında kimyasal ilaç kullanımının en aza indirilmesi ve kimyasal ilaç kirliliğin azaltılması amaçlanıyor.

     Konu hakkında Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü2nden yapılan açıklamada;

   " Koronavirus var ama çiftçilerimiz üretime devam ediyor.  İyi Tarım uygulamaları ile Devrek tarımsal üretimde yeni teknolojilerle tanışıyor. Tüketiciler bu sayede daha güvenli alışveriş yapabilecek.

    Seralarda domates yetiştiriciliği için Antalya Elmalı İlçe Tarım ve Orman Müdürümüz Dilek Boğatimur'un destekleri ile Biobest firmasının Devrekli çiftçimize hibe olarak verdiği yararlı böcekler ve bambus arıları sayesinde kimyasal ilaç kullanımı en aza indiriliyor.

    Devrek'te bir ilk demiştik .Bölgemizdeki İlk olan bu uygulamayı Devrek'te çiftçilerimizle uygulamaya koymak Tarım Ve Orman İlçe Müdürlüğü olarak bize Gurur ve Mutluluk veriyor." denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU