Advert
Advert
Advert

KIYAFETTE ‘YAZLIK’ UYGULAMASI BAŞLIYOR

KIYAFETTE ‘YAZLIK’ UYGULAMASI BAŞLIYOR
Bu içerik 745 kez okundu.
Advert

 

    Zonguldak’ta, 18 Mayıs-20 Eylül tarihleri arasında kamu kurum ve kuruluşlarında yazlık kıyafet uygulaması başlıyor. Uygulama kapsamında makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu kaldırıldı.

    Zongudak Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

    İlgi :

    a) Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık Kıyafetine Dair Yönetmelik.

    b) 26.05.2007 tarihli ve 26533 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2007/14 sayılı Genelge. Yaz mevsiminin yaklaşması ve sıcaklıkların artması nedeniyle ilgi (a) " Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik"in 11'inci maddesi gereğince, İlimizdeki Kamu Kurum ve Kuruluşlarında yazlık kıyafet uygulamasının 18 Mayıs 2020 tarihinde başlayıp 20 Eylül 2020 tarihinde sona ermesi uygun görülmüştür.

    Yönetmelik hükümleri gereğince;

    a) Bayan Personel: Bayan personel ilgi (a) yönetmeliğin 5.maddesinin (a) bendinde yer alan hükümlere riayet etmek kaydıyla düzgün ve mevsim şartlarına uygun olarak giyinecektir.

    b)Erkek Personel: Yönetmeliğin 5.maddesinin (b) bendinde belirtilen hükümlerine uygun olarak giyinecektir. İlgi (b) Genelge gereğince makam odalarına giriş ve çıkışlar dahil olmak üzere ceket giyme ve kravat takma zorunluluğu kaldırılmıştır.

    Özel kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine göre belirli kıyafet zorunluluğu olan kurumlar kendi mevzuatlarına uyacaklardır. Bilgilerinize rica ederim. “

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK DEVLET HASTANESİ  SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
DEVREK DEVLET HASTANESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI AŞI OLDU
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK
MESUT ÖZİL ADI ÖLÜMSÜZLEŞECEK