Advert
Advert

27 MAYIS'TA MÜŞTERİ KABUL ETMEYE BAŞLAYACAKLAR

Korona virüs önlemleri kapsamında kapanmasına karar verilen otel restoran kafe ve lokantaların yeniden faaliyetlerine başlamak için gün sayıyor.

27 MAYIS'TA MÜŞTERİ KABUL ETMEYE BAŞLAYACAKLAR
Bu içerik 2494 kez okundu.
Advert

 

 

  Korona virüs önlemleri kapsamında kapanmasına karar verilen otel restoran kafe ve lokantaların yeniden faaliyetlerine başlamak için gün sayıyor. Hijyen şartlarını sağlayan restoran kafe ve lokantalar 27 Mayıs’ta açılış izni verilmesi ile müşteri kabul edebilecekler.

21 Mart tarihinde yayınlanan genelge ile restoranların sadece paket servis yapmasına imkan tanınmıştı. Kafe restoran ve lokantalara müşteri kabul edilmiyordu. 100 bine yakın restoran faaliyetlerine ara vermişti. 27 Mayıs tarihi itibariyle yeniden işletmelerin kapıları müşterilere açılacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletmelerin hijyen koşullarını sağlayıp sağlamadıkları denetlenerek şartların sağlanması halinde işletmelere sertifika verilecektir. Restoranlar açılsa da masaların üzerinde tuzluk dahil hiçbir şey bulunmayacağı, sadece  tek kullanımlık peçete, tuzluk, biberlik, kürdan gibi ürünler yer alacaktır. Masalar arasında en az bir buçuk metre mesafe konulup , sandalyeler arasında da 60 cm bulunacaktır. Masa ve sandalyeler ile yemekte kullanılan ekipmanların tamamı dezenfekte edildikten sonra yeni müşteri kabul edilecektir. Restoranların müşteri kabul salonlarında uygulanan disiplinin çok daha fazlası mutfaklarda da yer alacak. Mutfaklara girdi- çıktı, mal kabul gibi işlemler sırasında da önlemler alınacaktır. Personeller koruyucu kıyafet giyecek ve ateşleri ölçülecek. Söz konusu normalleşme sürecinin Ramazan ayının sonunda başlaması bekleniyor. İlk aşamanın 4 ile 26 Mayıs arasında başlamasının ardından ikinci aşamanın 27 Mayıs ile 31 Ağustos arasında olması hedefleniyor. Diğer aşamalarında 1 Eylül 31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
1 HEMŞERİMİZİ DAHA KORONADAN KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK
AKŞAMÜSTÜ 2 HEMŞERİMİZİ DAHA KAYBETTİK