Advert
Advert

SEN EVDE KAL, ÖDÜLÜN KARGODA

Koronavirüs sebebiyle tedbir amaçlı kapatılan Devrek Anadolu Lisesi başarılı öğrencilerini bu zor zamanlarda unutmadı.

SEN EVDE KAL, ÖDÜLÜN KARGODA
Bu içerik 2401 kez okundu.
Advert

 

 Koronavirüs sebebiyle tedbir amaçlı kapatılan Devrek Anadolu Lisesi başarılı öğrencilerini bu zor zamanlarda unutmadı.

  16 Mart itibariyle ülkedeki tüm okulların Koronavirüs sebebiyle tedbir amaçlı kapatılmasının ardından eğitime Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfası olan “eba.gov.tr” adresinden devam eden Devrek Anadolu Lisesi buradaki sınavlar ve haricinde yapılan sınavlarda basarı gösteren öğrencilerini unutmadı. Devrek Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri hazırladıkları “Sen Evde Kal, Ödülün Kargoda” projesi ile başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler göndererek öğrencilerinin yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

 Öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte her zaman farklı projeler hazırlamayı ve bu projelerle adlarından sıkça söz ettirmeyi başardıklarını belirten Devrek Anadolu Lisesi Müdürü Siyami Akpınar;

  “Bilindiği üzere 16 Mart itibariyle ülkedeki tüm okullar Koronavirüs sebebiyle tedbir amaçlı kapatılmak zorunda kalınmıştır. Bu tedbir kapsamında okulların ilk etapta 2 hafta, ardından 1 ay ve son olarak da 31 Mayıs’a kadar kapalı tutulması bakanlığımızca kararlaştırılmıştır.

            Ülke olarak çok zor günleri yaşadığımız bu zamanlarda, herkesin üzerine düşeni yerine getirmesiyle bu sürecin ancak atlatılabileceği inkâr edilemez bir gerçektir.  Devlet, kurumlar, kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve bireyler kendi üzerlerine düşeni yerine getirmeye çalışırken, Devrek Anadolu Lisesi de Bu zorlu süreçten en az zararla nasıl çıkabilirim? sorusuna cevaplar aramaya başlamış, kendi imkânları ölçüsünde etkili ve fark yaratan tedbirleri ortaya koymuş ve bu tedbirleri de derhal hayata geçirmeyi başarmıştır.

            Devrek Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri tüm ülkede uygulanmaya çalışılan “Uzaktan Eğitim” modelini verimli hale getirmek için üstün bir gayret göstermenin yanında bu modeli destekleyen başka tedbirleri alarak verimi daha üst seviyelere çıkarabilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

            Okulların tamamen kapalı tutulduğu bu süreçte, hem Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfası olan “eba.gov.tr” adresinden hem de Devrek Anadolu Lisesinin öğretmenlerinden internet kanalıyla canlı dersler alan her sınıf seviyesindeki öğrencilerin her hafta bir deneme sınavı ile de üniversiteye geçiş yolundan çok fazla uzaklaşmamaları sağlanmaktadır. Okul idareci ve öğretmenleri tarafından kurulan ve yürütülen “Her Hafta Bir Deneme Sınavı” projesi okul öğrencileri tarafından da ilgiyle karşılanmıştır. Öğrenciler bu deneme sınavlarına katılımlarını internet üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmektedirler. Her sınav sonrasında ise istatistiksel veriler ışığında okul öğretmenleri değerlendirmelerini yaparak canlı ders çalışmalarını bu değerlendirmeler doğrultusunda yapmaktadırlar.

 Her okul kendi bünyesinde bu sistemi kurabilir ve uygulayabilir. Farklı olmak için bu yeterli değildir. Asıl fark, kimsenin düşünmediğini ve yapmadığını hayata geçirmektir. Devrek Anadolu Lisesi ailesi de her zaman bu parola ile yola çıkıp farklılıkları ortaya koymuştur. Okul, bu defa da “Deneme Sınavlarında Başarılı Olanları Ödüllendirme” projesini hayata geçirmeyi başarmıştır. Bu projeyi destekleyen “Sen Evde Kal, Ödülün Kargoda” adlı proje ile de okul, ödüllerin öğrencilere kargo yoluyla ulaştırılmasını sağlamaktadır. Proje okul öğretmenlerimizin desteği ve okul aile birliğimizin imkânları ile yürütülmektedir.

 Bu projeyle devletimizin ve milletimizin el ele verip aşmaya çalıştığı bu süreci desteklemeye çalışıyoruz, böylelikle “Evde Kal Türkiyem” uygulamasına hassasiyet göstererek ödüllerin kargoyla gönderdiğini, kendilerine kargo geldiğini gören öğrencilerimiz şaşkınlıklarını ve mutluluklarını okulla paylaşıyorlar, öğrencilerimiz her zaman farklı projelerle yanımızda. Bu öğrenciler, bu zorlu sürecin sonunda okullar açıldığında yine bizim öğrencilerimiz olarak yerlerini alacaklarını, o ana kadar bizim yine de her türlü desteği onlara sunacağımızı ve yanlarında olacağımızı bilmelerini isteriz.”  Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU