Advert
Advert

CHP Devrek İlçe Başkan Vekili Şazi Sivişoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

 

  CHP Devrek İlçe Başkan Vekili Şazi Sivişoğlu,  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  Sivişoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Türk Milletinin, en zor ve imkânsız koşullarda dahi teslim olmayacağını, 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle tüm dünyaya gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesi bugün 101 yaşına girdi. 19 Mayıs 1919 Türk tarihi için bir dönüm noktasıdır. Samsun’dan başlatılan bu mücadele tüm yurda yayılmış milli birlik ve beraberlik ile işgal güçlerinin tüm baskı ve zorlamalarına rağmen Atatürk ve Silah arkadaşlarının üstün gayreti bizi bu günlere getirmiştir.

Bir ülkenin yarınlarından emin olması, yetiştirdiği gençlerin kendi değerlerine sahip çıkan, eğitimli, sağlıklı ve duyarlı olmasıyla mümkündür. Büyük Önder Atatürk, Cumhuriyetimizi onu koruyacak ve kollayacak genç nesillere emanet ederken ‘’ Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’’  sözleri ile bu anlamlı günü Gençlik ve Spor Bayramı olarak milletimize armağan etmiştir.

Şanlı Bayrağımız hür olarak vatan toprakları üzerinde dalgalanıyorsa, bunu borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU