Advert
Advert

"19 MAYIS 1919 BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YANDIĞI GÜNDÜR"

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bu içerik 389 kez okundu.

 

 Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bozkurt Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin 19 Mayıs 1919’da Kuvay-i Milliye meşalesinin yakılmasıyla başlayan bu anlamlı günün 101 yılında, bizleri bir arada tutan, ulusal bayramlarımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak, birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini vurguladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“19 Mayıs 1919, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’ a çıkarak, Kuvay-i Milliye ruhunun hayata geçtiği,Kurtuluş Savışının temelinin atıldığı, ülkemizi paylaşmak isteyen işgalci güçlere karşı milletimizin tek yürek olarak bağımsızlık meşalesinin yandığı gündür.

Vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin bütünlüğü yolunda atılan bu önemli adımla milli egemenliğimizin yolu açılırken uygarlık seviyemizin de yolu aydınlanmıştır.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak Cumhuriyetimizin savunucusu gençlere armağan etmesi, Atatürk’ün, ‘Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz’

sözleriyle ifade ettiği gibi gençlere duyduğu güven ve inancın en büyük göstergesidir.

Gençlerin ve çoçukların gelişimi konusunda biz yerel yönetimlere büyük bir görev düşmektedir. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz projelerde onların bakış açıları ile istek ve görüşlerini düşünerek hareket ediyoruz.

Bir süredir bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile omuz omuza mücadeleler veriyoruz. Verdiğimiz mücadelenin ağırlığı bizi yıldırmıyor, çünkü biz mücadele gücümüzü Milli Mücadelemizin gururlu duruşundan alıyoruz.

İnanıyorum ki milletçe zor günler yaşadığımız bugünleri hep beraber atlatarak önümüzdeki yıllarda tüm ulusal bayramlarımızı Devrek Meydanında büyük bir coşkuyla kutlayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin ve Devrek Halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, yurdumuza manevi anlamlar yükleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
DEVREK’TE SEL SONRASINDA TARİHİ KEMERLİTAŞ KÖPRÜ ORTAYA ÇIKTI
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ
KIZILCAHAMAM KAMPI’NIN YILDIZI BAŞKAN GEBEŞ’Tİ