Advert
Advert

KİMYASAL İLAÇLARDAN UZAKTA ÜRETİM YAPILIYOR

İl Müdürü Cemalettin Çataklı; "Çiftçilerimizin her daim yanındayız. Koronavirus sebebiyle birçok iş kolunda üretimler yavaşlasa da Tarımsal ve Hayvansal Üretimde üretim İlimizde hız kazanmıştır. "

KİMYASAL İLAÇLARDAN UZAKTA ÜRETİM YAPILIYOR
Bu içerik 801 kez okundu.
Advert

 

 19 Mayıs günü Koronavirus ve sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen Zonguldak İl Tarım ve Orman Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Müdür Yardımcısı Hasan Akçaalan, Bitki Koruma Şube Müdürü Can Parim,  Zonguldak İl Genel Meclis üyeleri Ismet Bostancı ve Isa Bükrü, Devrek İlçe Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim ve Ziraat mühendisi Ramazan Gürbüz ile birlikte Devrek ilçesinde bulunan Sera alanlarında incelemelerde bulundu.

  İl Müdürü Cemalettin Çataklı; "Çiftçilerimizin her daim yanındayız. Koronavirus sebebiyle birçok iş kolunda üretimler yavaşlasa da Tarımsal ve Hayvansal Üretimde üretim İlimizde hız kazanmıştır. Çiftçi ve üreticilerimiz için izin belgeleri düzenleyerek üretimin devam etmesini sağlamaya devam ediyoruz. İl Özel İdaresi destekleriyle İl genelinde kurduğumuz 30 seranın tamamında başarılı hayat hikayeleri ortaya çıkmaya başladı. Erkan Köstekci ve Bekir Çömez'e ait Seralarda Biyolojik Mücadele uygulanmaktadır. Yararlı Böcekler ve Bambus Arıları ile Serada kimyasal ilaçlardan uzakta Üretim yapılmaktadır. Projelerimizi bu sene de devam ettirmek istiyoruz" dedi.

  Zonguldak  İl genel meclis üyesi İsmet Bostancı; "İl Özel İdaresi kanalı ile Tarıma ayrılan paralarla yapılan projelerin meylerini görmek mutluluk verici. Ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bugün burada görüyoruz. Sera projelerinin bu sene de devam etmesi gerektiği kanısındayım" dedi.

 Devrek İlçesinde ekili dikili alanların kontrollerini yapan yetkililer çiftçilerin dertlerini dinleyerek bilgi alışverişinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
DEVREKLİLER’DEN DENKO’YA ZİYARET
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU
TURAN, HANÖNÜ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLDU