Advert
Advert

DEVREK'TE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünce Cografi Bilgi Sistemi(CBS) projesi adı altında toplantı düzenlendi

DEVREK'TE COĞRAFİ BİLGİ SİSTEMLERİ  TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Bu içerik 716 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünce Cografi Bilgi Sistemi(CBS) projesi adı altında toplantı düzenlendi

Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen CBS toplantısına Devrek Özel İdare Müdür İlyas Açık  ve köy muhtarları katıldı.

Muhtarlarla gerçekleştirilen toplantıda covid-19 virüsü nedeniyle toplantıya maskesiz gelen katılımcılara maske verildi sosyal mesafe kuralı gözetilerek oturma planına göre yerleşim sağlandı. Toplantının içeriğini ve muhtarların konu hakkında ne yapmalarını anlatan Özel İldare Müdürü İlyas Açık;  "Değerli muhtarlarımız, toplantımıza geçmeden önce sizlere bir hususu belirtmek istiyorum. Bildiğiniz gibi bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip COVID-19 salginin önlenmesi için Başta sayın Kaymakamımız olmak üzere Belediye Başkanlarımıza, Vefa Destek Grubu başkanı ve çalışanlarına, özellikle köylerde ve şehir merkezinde oturan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarını bu salgın döneminde özveri ile karşılamaya çalışan siz değerli köy muhtarlarımıza, ayrıca mahalle muhtarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 01 Haziran'dan itibaren normalleşme sürecine girmiş bulunmaktayız. Ancak, bu hususta yetkililerimizin de belirttiği üzere 3 (ÜÇ) kurala çok dikkat edeceğiz ve bunları vatandaşlarımıza muhtarlarımız olarak mutlaka duyurup bu kurallara uymalarını belirtmeliyiz. Üç kural : 1- Maske, 2- Sosyal Mesafe, 3- Hijyen yani temizlik.

Değerli muhtarlarımız gelelim toplantımızın konusuna, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünce Cografi Bilgi Sistemi projesi adı altında tüm köylerimizle ilgili muhtarlık, binası, muhtar bilgileri, köy konağı, taziye evi, mezarlık, köy mahalle envanteri altında bu bilgileri içeren ve sizlere dağıttığımız formların doldurularak ivedi olarak iadesi istenmektedir.

Size dağıtılan formların yarın akşama kadar doldurularak Müdürlüğümüze teslim edilmesi gerekmektedir. Konu ile ilgili tereddüt ettiğiniz hususlarda Müdürlüğümüzden, ilgili memur arkadaşlardan bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca, Korona virüs salgınından dolayı Nisan ayında yapamadığımız Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2020 yılı 1. Olağan toplantisi yapılacaktır. "dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
GEZEN SİNEMA TIRI DEVREKLİ SiNEMASEVERLERLE BULUŞACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK
TEMASLI OLANLARDA KARANTİNAYA ALINACAK