Advert
Advert

TİCARET SİCİLİ BELGELERİ ELEKTRONİK ORTAMA TAŞINDI

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Covid-19 (Koronavirüs) salgını döneminde üyelerinin sağlığı için üyelerine yönelik verdiği belge hizmetlerini elektronik ortama taşıdı.

TİCARET SİCİLİ BELGELERİ ELEKTRONİK ORTAMA TAŞINDI
Bu içerik 399 kez okundu.

 

 Devrek Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Covid-19 (Koronavirüs)  salgını döneminde üyelerinin sağlığı için  üyelerine yönelik verdiği belge hizmetlerini elektronik ortama taşıdı.

Gerçekleştirilen dijitalleşme süreci hakkında Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu yaptığı açıklamada;

"Devrek Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Ticaret Sicili Belgelerini üyelerimize elektronik ortamda vermeye başladık.

Odamız üyesi firmalar, "Ticaret Sicil Tasdiknamesi", "Ticaret Sicili Yönetmeliği Madde.111 Merkez Nakli Belgesi", "Ticaret Sicili Yönetmeliği Madde.120 Şube Açılış Belgesi" ve "İflas Ve Konkordato Belgeleri"ni   hizmet binası'na gelmeden elektronik ortamdan alabilecek.

Covid-19 (Koronavirüs)  salgını döneminde ticaretimizin gelişimini dijitalleşerek güçlendireceğiz.

Ticaret Bakanlığı'nın öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) destekleriyle hayata geçirilen uygulamada, Ticaret Sicili belgelerini elektronik ortamda almak isteyen Devrek TSO üyeleri, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi'nin (MERSİS) https://mersis.gtb.gov.tr/ web adresi üzerinden giriş yaparak "Belge Başvuruları" alanından e-imzalı belge müracaatında bulunabilecek.

Başvuru yaptığı e-belgelerin harç tutarlarını elektronik ortamda kredi kartıyla ödeyen ve ödeme bilgisi Devrek Ticaret Sicili Müdürlüğü'ne ulaşan üyelerimiz,  güvenli elektronik imza ile imzalanarak hazırlanan belgeleri Oda Hizmet binamıza gelmelerine ihtiyaç kalmadan internet üzerinden indirerek kullanabilecek.

Üyelerimiz e-belge taleplerinin 7/24 müracaat edebilecek olup; mesai saatleri içerisinde e-belge hizmetleri  gerçekleştirecektir. Odamıza fiziki olarak yapılan belge başvuruları karşılanmaya devam edecektir."dedi

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
TIĞ’DAN SINAV EĞİTİM KURUMLARI'NA ZİYARET
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ
PROF.DR. KARAUĞUZ: BASTON MÜZESİ DEVREK’E ÇOK YAKIŞMIŞ