Advert
Advert

VALİ BEKTAŞ VEDA ETTİ

Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle merkeze çekilen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş için veda yemeği düzenlendi.

VALİ BEKTAŞ VEDA ETTİ
Bu içerik 480 kez okundu.
Advert

 

 Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle merkeze çekilen Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş için veda yemeği düzenlendi.

Polisevinde düzenlenen veda yemeğine, AKP Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Ayhan Kafalı, Jandarma Alay Komutanı Gönen Süslü, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, BEÜ Genel Sekreteri Hayri Bulazar, AKP Zonguldak  İl Başkanı Zeki Tosun, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil, Ereğli Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Sami Uyar, TSO Başkanı Metin Demir, İşadamları Akın Tatoğlu, Sezai Çanakçı, Kadir Alagöz, AKP' li ve CHP’li Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları ve daire müdürleri katıldı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, kendisi için düzenlenen veda yemeğinde konuşmakta zorlandı, boğazı düğümlendi.

Zonguldak Valisi Bektaş, şunları söyledi: “Basına göre 19 aylık sürenin sonuna gelmiş bulunuyoruz. 38 yıllık memuriyet hayatımın son görevini yapmış olmaktan mutluyum. Bu Valilik görevim olarak beşinci vilayetim. Bu hizmette de 9 Mayıs itibariyle de 12'nci yılı doldurmuş durumdayız. Gelinen noktada 12 yıldan uzun bir süre ülkeme, milletime ve devletime valilik gibi onurlu bir görevi yapmama sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en kalbi saygılarımla teşekkür ediyorum. Küçük taşra kasabada yetişip ülkemize, milletimize valilik gibi böyle bir onurlu görev gibi hizmet şansı bulmak benim için ömrümün sonuna kadar taşıyacağım, ailemin ve çocuklarımın da taşıyacağı bir mutluluk ve onur kaynağı.

Ulaşım, karayolları, tüneller, demir yolları, limanlar ve havalimanı her zeminde üzerinde çalışılmış konular olup gelişmeler ümit vericidir. Sanayileşmeye gelirsek sanayileşme havza ve şehir merkezi açısından irdelenmeli, bu çerçevede Filyos Liman ve Endüstri Bölgeleri Projesi bölge için bir açılım potansiyeli taşımaktadır.

Zonguldak için bakıldığında ilçelerinin sanayileşmeyi başardığını görüyoruz. Merkez ilçeleri sanayi geçmişi ve birikimine rağmen başarılı olamamışlar. Bu durum madencilikteki problemler de eklendiğinde şehre göçü hızlandırmakta. Konu Valilikçe hem makro hem mikro bazında ele alınmış ve kalkınma ajansı üzerinden şekillendirilmiştir.

Bizden önce başlatılmış hiçbir projeyi durdurmadık. Daha uygulanabilir daha yararlı hale getirmeye çalıştık ama mutlaka devam ettirdik. Proje süreçlerinin hızla devam ettiğini bir kısmının uygulamaya konulduğunu ilgili herkes biliyor. Katı atık sistemi konusunda ilimizde gerçekten örnek bir atık arıtma sistemi tasarlandı. Hızla bu uygulamaya konuluyor. Şehircilik, turizm, tarım, eğitim ve sanayi kümelenme projelerimiz bir bir hayata geçecek ve inanıyoruz ki Zonguldak makul bir süre içerisinde özlemi duyduğu mutlu geleceğe kavuşacaktır. Bu duygularla çalıştık. Süreçte şehirde ilgi ve yardımını gördük. Çok iyi bir ekibimiz var. Pandemi sürecinde de görüldüğü gibi çok iyi iş çıkarıyorlar. Bu vesile ile seçilmiş, atanmış bütün mesai arkadaşlarıma, sivil toplum örgütlerimize, özel sektör temsilcilerimiz ile Zonguldak'lı vatandaşlarımıza, bana eşlik eden derdimi çeken eşim ve çocuklarıma katkı ve işbirliklerinden ötürü teşekkür ediyorum."

Zonguldak'ta yaptığı çalışmalardan bahseden Vali Bektaş, basta eşi ve çocukları başta olmak üzere kesten helallik istedi. Vali Erdoğan Bektaş'a çok sayıda hediye takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK'TE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
DEVREK'TE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
DEVREK'TE OKULLAR İÇİN 19 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK
DEVREK'TE OKULLAR İÇİN 19 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALINACAK