Advert
Advert

VALİ TUTULMAZ: SEVGİ DİLİ PROJESİ UYGULAYACAĞIZ

Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a atanan Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak'ta makama oturduktan sonra ilk demecini verdi.

VALİ TUTULMAZ: SEVGİ DİLİ PROJESİ UYGULAYACAĞIZ
Bu içerik 375 kez okundu.
Advert

 

 Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a atanan Vali Mustafa Tutulmaz, Zonguldak'ta makama oturduktan sonra ilk demecini verdi. Gazetecilerin sorusunu cevaplandıran Tutulmaz, yapı olarak vatandaş odaklı ve kuralcı bir vali olduğunun altını çizerek, Zonguldak'ta da Sevgili Dili Projesi'ni uygulayacağı mesajını verdi.  

 Vali Tutulmaz, Cumhuriyet'in kazanılan kentinden Cumhuriyet'in ilk vilayetine geldiğini hatırlatarak, şunları söyledi: "Son valililer kararnamesi ile Afyonkarahisar'dan Zonguldak'a geldim. Cumhuriyet'in kazanılan topraklarından Cumhuriyet'in ilk vilayeti olan Zonguldak'a geldim. Projelerin Afyon'daki, Siirt'te ilimize uyan bölümlerini hep beraber gerçekleştireceğiz.

Vatandaşımızın hizmetindeyiz. Vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde olacağız. Kuralsız bir yönetim değil kuralları uyan bir yönetim içerisindeyiz. Kurala uymak toplum için olmazsa olmazdır. Vali olarak kuralcı biriyimdir. Kısa sürede ilimizi gezeceğiz. Buraya uygun projeler nelerdir gözlemleyeceğiz. Yapılmış projelerin takipçisi olacağız. Bunu da hep beraber sizlerle yapacağız. Ben Cumhurbaşkanımıza ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah sizlerle beraber başarılı çalışmalar yapacağız. Afyon'da sevgi dili projesi yapmıştık. Burada da onu uygulayacağız. Bundan sonra 24 saat çalışacağız." ifadesini kullandı. 

 Biz kamu görevlisiyiz. Bir çok yerde hizmet ettik. Her hizmet edilecek yer kutsaldır. Hizmet edeceğimiz yer Zonguldak'tır. Her yerin kendisine ait güzellikleri var." Son 4 valimiz tanıdığım insanlar. Bir kısmını da Ankara'da tanıdım. Bizde öncesi sonrası yoktur. Ben de buraya tayinim çıktıktan sonra bir araştırma yaptım. Şu projeyi bu projeyi yapacağım derken yanlış olur. Gücümün yettiği makam ve mevki konumunu Zonguldak için harcayacağım.

Pandemi sürecinde güzel mücadele yapılmış. Sayı az bir konumda. Anadolu şehirlerinde azalmış durumda. Toplum kurallara uymazsa yöneticinin yapacağı bir şey kalmaz. Vatandaş duyarlı olacak. Kurallara uyduğumuzda bir sıkıntı yok. Kamu her alanı kuralla belirlenmiştir. Afyon gibi belirli bir konuma getireceğiz. Orda yaptığımız projelerin benzerlerini buraya yapacağız. Her ilin kendine ait dinamikleri var. Bize düşen potansiyelleri yakalayabilmek. Başarı Allah'tandır."

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEVREK İÇİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI İSİMLER ASKIYA ÇIKTI
DEVREK İÇİN KURA ÇEKİLİŞİ YAPILDI İSİMLER ASKIYA ÇIKTI
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK