Advert
Advert

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Devrek Kaymakamı Ümit Altay Başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği 2020 Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştirildi.

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ
Bu içerik 938 kez okundu.
Advert

 

   -Sercan KAPUSUZ-

Devrek Kaymakamı Ümit Altay Başkanlığında Köylere Hizmet Götürme Birliği 2020 Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştirildi.

 Toplantı Gündeminde Encümen seçimi vardı. İki Encümen İl Genel Meclis üyesi, diğer iki Encümen Muhtar olmak üzere toplam 4 encümen üyesi seçildi.

  Devrek Atatürk Kültür Merkezi´ndeki seçim, Devrek Kaymakamı Ümit Altay başkanlığında İl Genel Meclisi üyeleri ve köy muhtarların katılımı ile gerçekleştirildi.  Devrek Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen korona virüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında sosyal mesafenin gözetilerek yapıldığı toplantıda saygı duruşu, İstiklal Marşı'nın okunması ve faaliyet raporlarının okunup oylamaya sunulmasının ardından encümende bir yıl boyunca görev yapacak Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümenleri seçildi.

İl Özel İdare Müdürü İlyas Açık okuduğu ve oylamaya sunduğu raporda; "Birliğimizin 2019 yılı faaliyetleri ile ilgili KÖYDES ödeneği olarak ilçemize 9.170.442.00 TL ödenek ayrılmıştır. Tahsis edilen bu ödenek ile 7 köyümüzün 12 km sathi kaplama asfalt yolu yapılmıştır. Ayrıca 25 köyümüze hizmet verecek toplam 37 km yolun sıcak asfalt ile bakım ve onarımı yapılmıştır.

İlçemize bağlı muhtelif köylerin köy içi yollarında 21.134 M2 kilitli beton parke taşı kaplaması yapılmıştır. 3 adet köyümüzün içme suyu isale ve şebeke hatları yapılarak hizmete verilmiştir. Köy muhtarlıklarımız için tahsis edilen korige ve içme suyu borularına ait hendeklerin kazımı, köy yollarının kanal açma, temizlik vs işlerinde kullanılmak üzere 3 ay süre ile paletli iş makinası kiralanmıştır.

2019 yılı içerisinde İl Özel İdaresince köy yardımları olarak Köylere Hizmet Götürme Birliğine toplam 551.531.73 TL ödenek aktarılmış olup. aktarılan bu ödeneğin içinden 13.150 M2 kilitli parke taşı, 300 M3 hazır beton, 2600 torba çimento, 12.700 adet kiremit yardımı ile muhtelif cins sosyal tesis inşaatları için malzeme yardımı yapılmıştır.

Ayrıca Birliğimize ilçemiz Sabahat Cemil Ulupınar Fen Lisesinin doğalgaz dönüşümü için 354.000.00 TL ödenek aktarılmış olup, verilen bu ödenekle söz konusu okulun doğalgaz dönüşümü yapılarak hizmete sunulmuştur.

2020 Yılı KÖYDES ödeneği olarak İlçemize 91.7044.200 TL ödenek verilmiş olup, söz komu bu ödenek ile ilçemize bağlı muhtelif köy yolunda 25000 Km sathi kaplama asfalt temel malzemesinin (filler) alım ve nakliyesi yapılacaktır.

İlçemize bağlı muhtelif köy yollarının sıcak asfaltı ile bakım-onarımında kullanılmak üzere 8000 Ton Sıcak asfalt malzemesi ile 2000 ton Rotmiks alınması planlanmış olup, en kısa zamanda ihaleleri yapılacaktır.

Yine 2020 yılı KÖYDES ödenekleri kapsamında, 8 adet içmesuyu projesi programlanmış ve alti projenin ihalesi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca bir adet iş makinası ile bir adet kamyon kiralanması planlanmıştır.

2020 yılı başından bugüne kadar il Özel idaresince köy yardım olarak Birliğimize 228.000.00 TL ödenek aktarılmış olup, bu ödenegin içinden köylerimizin su ve kanalizasyon hizmetleri ile parke yol-beton yol yapımı ile sosyal tesis yapımında kullanılmak üzere malzeme yardımında bulunulmuş olup, bunun karşılığında 100.950.00 TL harcama yapılmıştır.

Faaliyetlerimiz ana hatlarıyla yukarıda belirtilmiş olup, 2019 yılı Faaliyet Raporu Birlik Meclisinin bilgisine sunulur. " dedi.

Okunan ve oylamaya sunulan rapor sonrası 86 oyun kullanılarak yapılan seçimde, İl Genel Meclis Üyelerinden Serpil Özmen ve İsa Bükrü, köy muhtarlarından ise Durupınar Köyü Muhtarı Muhterem Benli ve Nizamlar Köyü Muhtarı Turgay Karadeli Köylere Hizmet Götürme Birliği´ne Encümen Üyesi olarak seçildi.

Kaymakam Altay birliğe seçilen üyeleri tebrik etti. 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK
BAŞKAN GEBEŞ: EN BÜYÜK SINAVIMIZ VİRÜSÜ YENMEK OLACAK
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI
GAZİ LAZ MEHMET MEZARI BAŞINDA ANILDI