Advert
Advert

DEVREK, ŞİŞLİ İLE RESMEN KARDEŞ OLDU

Devrek Belediyesi ve Şişli Belediyesi arasında "Kardeş Belediye" protokolü imzandı.

  DEVREK, ŞİŞLİ İLE RESMEN KARDEŞ OLDU
Bu içerik 681 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

 Devrek Belediyesi ve Şişli Belediyesi arasında "Kardeş Belediye" protokolü imzandı. Şişli Belediyesi’nde yapılan imza töreninde Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, protokolün Devrek ve Şişli'ye hayırlı olmasını diledi.

 Nüfusu 55 bin altında olan belediyelerin nüfusu 150 binin üstünde olan belediyelerle eşleştirildiği "Kardeş Belediye" projesi  kapsamında, Devrek Belediyesi'nin kardeş belediyesi Şişli  Belediyesi olarak belirlenmişti. Belediyelerin, ilgili protokolü karşılıklı olarak kendi meclislerinde onaylatmalarının ardından protokolün imzalanması için başkanlar biraya geldi.

 Şişli Belediye Başkanlığında yapılan "Kardeş Belediye" protokolü Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin tarafından imzalanarak  tescillendi.

 Her iki ilçe arasında sosyal, kültürel ve sportif alanda iş birliği yapılması ve ortak projeler yürütülmesi de hedefleniyor. Kardeş şehir ilişkilerine büyük önem verdiklerini belirten Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt;

 “  Belediye Meclisimizde şişli Belediyesi ile kardeş belediye olmak için kara almıştık. Alınan kararla birlikte hukuki prosedürün tamamlanması için gerekli imzaları atmak için bir araya geldik. Bununla ilgili olarak Şişli'ye gelerek belediyemizi ziyaret ettik. Karşılıklı olarak da bu süreci resmileştirecek protokole birlikte imza atttık. Devrek'e ve  Şişliye hayırlı olsun. Bu protokol resmiyete girmesi anlamında imzalanıyor. Biz önceden de kardeştik.” dedi.

Törene Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, ZONDEF / ZONSİAD ve KARAKDER katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI