Advert
Advert
Advert

BAŞKAN BÜKRÜ: TEK SUÇ SEÇİM KAZANMAK

CHP Devrek İlçe Örgütünden Canan Kaftancıoğlu’na destek.

BAŞKAN BÜKRÜ: TEK SUÇ SEÇİM KAZANMAK
Bu içerik 2139 kez okundu.
Advert

 

   Yeter Kömeçci-

    Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Devrek İlçe Başkanı Yaşar Bükrü partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezanın onanmasına tepki göstererek, “Bu karar hukuki değil siyasi bir karardır.” dedi.

     Başkan Yaşar Bükrü, Canan Kaftancıoğlu'na destek amacıyla  bir açıklama yaptı. Açıklamasında, “Kaftancıoğlu Davası, soruşturmanın başlatılmasından iddianamenin hazırlanmasına kadar baştan sona siyasi bir davadır. Cumhuriyet Halk Partisi üzerinden toplumsal muhalefete gözdağı verilmek için açılan bu dava, ifade özgürlüğüne ve demokrasiye karşı açıkça bir darbedir” ifadelerini kullanan Başkan Bükrü, “İstanbul İl Başkanımız için verilen karar hukuki bir karardan daha çok siyasi bir karardır, hiçbir hukuki dayanağı bulunmayan kararın yenilenen İstanbul seçimlerinin yapıldığı 23 Haziran’da açıklanması manidardır. İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir. Tek suçumuz İstanbul’da seçim kazanmak! İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. İktidar, bu uygulamalarla muhalif kesimler ve kendi düşünce, zihniyetinde olmayanları sindirme politikası uygulamaktadır. Sandıktan, millet iradesinden bahsedenler bugün halkın iktidarından, milletin iradesinden korkmaktadırlar. 23 Haziran seçimlerinde İstanbul halkı gerekli cevabı gereken şekilde vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakı belediyelerinin başarılı olmaları milletimizin yarınlar için umudunu artırmıştır. Ülkemizin çok daha önemli sorunları varken, gündemi bu şekilde meşgul edip, değiştirme politikalarını Türk milleti artık inandırıcı bulmamaktadır. Partimiz halkımızdan aldığı güç ile her türlü baskı ve sindirme politikasına karşı İstanbul İl Başkanımıza ve tüm partililerimize sahip çıkmaya devam edecektir.” dedi.

     Başkan Bükrü, Mahkemenin, Kaftancıoğlu hakkında, silahlı terör örgütü propagandası yapmak, kamu görevlisine alenen hakaret etmek, Cumhurbaşkanına alenen hakaret etmek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak,‘Halkı din ve düşmanlığa alenen tahrik etmek suçlarından toplamda 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası kararı verdiğini de hatırlattı.

     Başkan Bükrü, “AKP iktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. İktidar  sandıktan çekinmekte seçim yasalarını kendi lehine değiştirmeye çalışmaktadır. Bu uygulamalarla muhalif kesimler üzerinde sindirme politikası uygulamaktadır. CHP Devrek örgütü olarak partimizin İstanbul  İl Başkanına  ve üzerine baskı kurulmaya çalışılan tüm partililerimize sahip çıkacağız.”ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
4. KAPTAN YAŞANANLARI ANLATTI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI
HAKAN YÜKSEL ASALETEN ATANDI