Advert
Advert

DEVREK BASTONU ULUSAL KANALDA TANITILACAK

Coğrafi işaret olan Devrek Bastonu ulusal kanalda izleyici ile buluşacak.

DEVREK BASTONU ULUSAL KANALDA TANITILACAK
Bu içerik 1549 kez okundu.
Advert

 

 -Sercan KAPUSUZ-

Coğrafi işaret olan Devrek Bastonu ulusal kanalda izleyici ile buluşacak.

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Coğrafi İşaret olarak tescil ettirilen Devrek Bastonu'nun  tanıtımı için geçtiğimiz hafta çekimleri yapılan Değerlerin Daveti programının bu haftaki bölümünde yayınlanacak. Devrek bastonu konulu belgesel  Ülke TV'de 27 Haziran Cumartesi günü sabah 10:30 öğleden sonra 15:00 tekrarı yayınlanacak.

Çekimlerine Devrek Öğretmenevi Müdürü ve  Baston Müzesi İşletmecisi olan Hüseyin Okay ile baston ustalarının katıldığı  Değerlerin Daveti programı 27 Haziran Cumartesi saat 10:30'da ve öğleden sonra 15.00'da Ülke TV'de izlenebilecek.

Ülke Tv'de yayınlanan  Değerlerin Daveti programı dünyaca ünlü ve coğrafi işaret olarak tescillenmiş olan Devrek Bastonu'nun Tanıtımı için Devrek'e geldi. Program yapımcıları ve çekim ekibi Devrek Bastonu'nun tanıtımı için Devrek Bastoncular Çarşısı Turizm ve Sosyal Yaşam Merkezi'nde  Devrek Öğretmenevi Müdürü ve  Baston Müzesi İşletmecisi olan Hüseyin Okay ile baston ustalarının katılımıyla çekimlerini tamamladı.

Çekimlerin gerçekleştirildiği Devrek Bastoncular Çarşısı Turizm ve Sosyal Yaşam Merkezi, Devrek Bastonu ruhu üzerine kurulmuş, içinde 1 adet baston müzesi, baston dükkanları lokanta, simit fırını, yöresel ürünler, hediyelik eşya dükkanları, Devrek Evi, Kır Düğün Alanı, çocuk oyun alanı, mescit ve yönetim hizmet binaları bulunan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen ve Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yürütülen “Devrek Baston Satış Merkezi, Müzesi ve Doğa Kültür Parkı” isimli proje kapsamında Devrek’te yaklaşık 60 dönümlük alanda kurulu bir merkez. Merkezde bulunan ustalar ve işletmecisi olan Devrek Öğretmenevi Müdür Hüseyin Okay Devreklileri keyifli vakit geçirebilecekleri bu merkeze bekliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     0000-00-00 O ekranların karşısındaki şahıs baston dan ne anlar ki??
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI