Advert
Advert

KAHRAMAN PİLOTUMUZLA GURUR DUYUYORUZ

Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem 10 askerin hayatını kurtardı.

KAHRAMAN PİLOTUMUZLA GURUR DUYUYORUZ
Bu içerik 1754 kez okundu.
Advert

 

 Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem 10 askerin hayatını kurtardı.

Bingöl'de görev yapan Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem, Bingöl'ün Genç İlçesi kırsalında gerçekleştirilen operasyonda görevli askerleri askerleri birliğe geri getirmek için giden ve dönüş yolunda havada arızalanan helikopteri ustalıkla sarp bir araziye indirerek 10 askerin yaralanmadan kurtulmasını sağladı.

8 Temmuz 2020 tarihinde Bingöl'ün Genç İlçesi kırsalında Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'nca düzenlenen operasyon katılan askerleri personel için, bölgeye askeri helikopter sevk edildi. operasyona katılan askeri personeli alarak dönüş yoluna çıkan helikopterde saat 18.00 sıralarında teknik bir arıza meydana geldi. İçerisinde 3 mürettebat ile 7 personelin bulunduğu helikopter, ormanlık ve sarp alana zorunlu iniş yaptı.

 Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem'in helikopterdeki arızayı farketmesinin ardından helikopteri, sarp kayalıklar arasından akan 4 metre genişliğinde dere yatağına indirdiği, iniş sırasında helikopter pervanelerinin ise parçalandığı görüldü. Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem'in helikopterinin gövdesini dere yatağına oturtarak, kırılan pervaneler nedeniyle helikopterin savrulmasını da böylece önlediği değerlendiriliyor. Devrekli Jandarma Pilot Yarbay Zafer Erdem'in başarıyla gerçekleştirdiği zorunlu iniş sırasında can kaybı ya da yaralanma meydana gelmedi. Kazanın ardından bölgeye Özel Harekât timleri sevk edildi.

Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada mürettebatta herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmediği belirtilerek Bingöl İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı 5 Jandarma Özel Harekât (JÖH) timinin bölgeye intikal ettiği bilgisi paylaşıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
DEMİRTAŞ: SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖLÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR…
8 ÖĞRETMENİN TESTİ POZİTİF
8 ÖĞRETMENİN TESTİ POZİTİF