Advert
Advert

DEVREK'TE DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU

Devrek'te 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılında Cumhuriyet Alanı'nda demokrasi nöbeti tutuldu.

DEVREK'TE DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU
Bu içerik 596 kez okundu.
Advert

 

  -Sercan KAPUSUZ-

  Devrek'te 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yılında Cumhuriyet Alanı'nda demokrasi nöbeti tutuldu. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla Cumhuriyet Alanı'nda program düzenlendi. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında Cumhuriyet Alanı'nda  düzenlenen program saat 20.00 itibariyle başladı. 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin 4. yılında, 15 Temmuz belgeseli izlendi ardından açılış konuşmaları yapıldı

 Halkın yoğun katılım gösterdiği programa,  Devrek Kaymakamı Ümit Altay,  Askerlik Şube Başkanı Asteğmen Ramazan Göçer, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Başçavuş Rıza Kuydeşen, Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, Devrek Belediye Başkan Vekili Gökhan Göktepe, Devrek İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Kahya, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş, sivil toplum kuruluş temsilcileri, kamu kurum kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, ve davetliler katıldı. Program şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup akabinde İstiklal Marşı ile başladı.

 HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜ BİRLİĞİMİZİ,BERABERLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKTIR

Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, günün anlamına ilişkin yaptığı açıklamada; "15 Temmuz'da FETÖ terör örgütünün darbe kalkışması ihanet ve işgal girişiminin bertaraf edilmesinin 4. Yıl dönümde Baston Diyarı Devrek ilçemizde bu ihanet girişiminin unutulması ve unutturulmasına adına milli hafızalarımızı canlı tutmak için huzurunuzda bulunmaktayım.

 Dinimizin, Devletimizin ve Milletimizin düşmanı, elebaşı Pensilvanya' daki terörist, Fetullah Gülen' in olduğu, fetö terör örgütünün 15 Temmuz da işgal , isyan ile darbe kalkışmasının, tarihin çöplüğüne gömülüşünün 4. Yıldönümü dolayısıyla Devletimizce ilan edilen, 15 temmuz Şehitleri anma, Demokrasi ve Milli birlik günü anma programı kapsamında hepinizi Saygı,Sevgi,Muhabbet ve hürmetle selamlıyorum.

Bundan 4 yıl önce Hain Fetö terör Örgütü mensuplarınca Vatanımız bölünmek, parçalanmak ve elimizden alınmak istenmiştir.

15 Temmuz Darbe girişimi ve Kalkışmasını tarladaki ürününü yakarak askeri uçakların inişini ve kalkışını durdurmaya çalışan Kahraman çiftçimizin Vatanımız elimizden gitmesin diye bir şeyler yapabilme heyecanını, Süs Havuzlarında akan Su ile abdest alıp Şehadete yürüyen kahramanlarımız  Ömer Halis Demir ve diğer şehitlerimizi asla aklımızdan çıkartmamalıyız.

 15 temmuz göstermiştir ki,ayrılıktan yana değil de.Kucaklaşmaktan yana olduğumuz sürece Yüreği Memleket Sevdası ile dolu tüm kardeşlerimizin Güçlü Türkiye yolunda bir olduğu süre hiçbir terör örgütü birliğimizi,beraberliğimizi ve kardeşliğimizi bozamayacaktır. Ay yıldızlı Bayrağımızı asla indiremeyecekler. Bu gök kubbede Ezanlarımızı asla Susturamayacaklardır. 83 milyon Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak kardeş ve kader ortağı olduğumuzu asla unutmamalıyız. Söz konusu Vatan ve Milletse gerisi teferruattır.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah arkadaşları olmak üzere, 15 Temmuz şehitlerimizi Bu Vatan üzerinde bizim huzur içinde yaşamamız adına Canlarını seve seve feda eden tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet, minnetle ve Şükranla anıyorum." dedi

 "BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN EVLADIR"

Kaymakam Ümit Altay'da; "Bu akşam burada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü program için bir araya toplandık. Her yıl düzenlenen bu programların gayesi  15 Temmuz 2016'da FETÖ'cü hainler tarafından gerçekleştirmek istenen darbe girişiminde yaşananları unutmamak ders almak ve o gece vatanın milletini korumak için etiyle kemiğiyle, çıplak elleriyle tanklara, uçaklara meydan okuyarak şehit olan, yaralanan, uzuvlarını kaybeden fedakar ve vatansever insanlarımızı anmak ve onurlandırmaktır.

Hızla yolun sonuna yaklaştığını anlayan FETO, Cumhuriyet tarihinde her zaman kara bir leke olarak hatırlanacak 15 Temmuz hain darbe girişimine kalkıştı. Yıllarca şerefli Türk ordusunun içine sızmış. Mehmetçik kılığına girmiş bu gözü dönmüş kana susamış bu vatan hainleri ağır silahlarla, tanklarla, uçak ve helikopterlerle bu aziz milleti sindirebileceklerini düşündüler

Ancak hiç hesaba katmadıkları bir şey vardı Korkusuzca karşılarına çıkıp meydan okuyan bir başkomutan Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın direnin ve bu hainlere hadlerini bildirin çağrısıyla sokaklara ve meydanlara dökülen Türk Milleti kanıyla canıyla ve bütün varlığıyla direnerek ülkesini, bayrağını, namusunu dış mihrakların  maşası olan bu hain örgüte teslim etmeyeceğini tüm kararlılığıyla göstermiş oldu.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda geçmişte yaşananlardan ders almak ve bundan sonra "bir musibet bin nasihatten evladır" düsturuyla hakaret etmek mecburiyetindeyiz. Devlet mekanizması içinde böylesine yapılanmalara asla müsamaha gösterilmemesi gerektiğini milletçe çok acı bir şekilde tecrübe ettik.

Bu ülkeye, bayrağımıza ve manevi değerlerimize bağlılığımızla, kurucu değerlerimize sahip çıkmak zorundayız. Tek millet olarak birbirimize dayanmaktan, birlik ve beraberlik içinde tek yürek olmazsak Türk'ün gücünden korkan odaklar her zaman aramıza nifak tohumları sokmak için çabalamaya devam edecekler.

 Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan için canini feda etmiş tüm şehitlerimize ve 15 Temmuz 2016 gecesi şehit düşen 251 vatandaşımıza Allah'tan rahmet, 2196 gazimize şifalar ve bereketli ömürler diliyorum." ifadelerini kullandı

"EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR"

 Devrek Belediye Başkan Vekili Gökhan Göktepe; "15 Temmuz 2016 gecesi, demokrasiye ve milli iradeye yönelik gerçekleştirilen hain kalkışma, bu milletin feraseti ve cesareti neticesinde engellenmiştir. 251 vatandaşımızın şehit olduğu darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti.

 Bu darbe girişiminin arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyor, 15 Temmuz gecesi hayatlarını ortaya koyan ve şehadete eren vatandaşlarımızı minnet ve şükranla anıyorum.

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünün ne kadar kıymetli ve yol gösterici olduğunu teyit eden, hepimizin gurur ve onur duyduğu bir gündür. Bu vesile ile tüm halkımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü tebrik ediyorum."dedi

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KURAN-I KERİM VE DUALAR OKUNDU 

 Yapılan konuşmaların adından !5 Temmuz gazisi olan Gazi Vedat Özer o gece yaşadıklarını anlatı.'Yine olsa yine aynı şekilde direnir karşı koyarım' dedi.

  Anma etkinlikleri kapsamında din görevlisi tarafından Kuran-ı kerim okundu ve ardından Devrek Müftüsü Hasan İzmirli tarafından dualar edildi. Saat 00.13'e kadar şiir, türkü dinletisi ve çeşitli etkinliklerle anma programı devam etti.

 CUMHURBAŞKANI CANLI YAYINDA HALKA SESLENDİ

Anma etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayına çıkarak vatandaşlara hitap etti 15 temmuz darbe girişimini anarak darbeyi lanetledi Türk milletine teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
EĞERCİLİ ÇOCUKLAR AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ YAŞADI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI
DEVREK, KENT DİJİTALLEŞME ENDEKSİNDE İKİNCİ SIRADA YER ALDI